• Stopy dziecka
  Badania wskazują, że prawie 30 proc. Polaków może mieć problem z płaskostopiem.
 • Dziecko w trampkach
  Mówi się, że stopy są podstawą naszego ciała. To prawda. Tylko jak to się dzieje, że chociaż 80 proc. dzieci rodzi się z prawidłowymi stopami, to tylko u 20 proc. osób dorosłych są one zdrowe? Podpowiadamy, jak dbać o stopy dziecka, aby rosły nie tylko piękne, ale i zdrowe na całe życie.
 • Stopa dziecka
  Płaskostopie jest jednym z najczęstszych schorzeń dotykających stopy. To deformacja polegającą na obniżeniu lub całkowitym zaniku jej sklepienia – prawidłowo ukształtowana nie dotyka całą swoją powierzchnią podłoża, a jej kości tworzą łuk. W przypadku płaskostopia dochodzi do zaniku łuków stopy, która staje się płaska i przylega do podłoża całą swoją powierzchnią.
 • Stopa
  Płaskostopie, zwane również platfusem, to zniekształcenie charakteryzujące się obniżeniem bądź zupełnym zanikiem wysklepienia stopy. Staje się ona „płaska” i całą powierzchnią przylega do podłoża. Powoduje to wiele przykrych dolegliwości, np. bóle stóp, problemy z prawidłowym poruszaniem się. Płaskostopie może być nabyte bądź wrodzone.
 • Nogi dziecka
  Stopy dziecka kształtują się głównie do piątego roku życia. Jeśli w tym czasie zostaną zaniedbane, w późniejszym okresie mogą sprawić wiele problemów. Znaczenie ma zarówno prawidłowy dobór obuwia, jak i częste kontrolowanie rozwoju stóp.