• Biedronka
   Sieć sklepów Biedronka wprowadziła dziś możliwość płatności za zakupy z użyciem BLIK-a. Dzięki temu rozwiązaniu sieć akceptacji BLIKA poszerzy się o blisko 3 tys. punktów stacjonarnych, zaś klienci Biedronki będą mogli płacić za zakupy korzystając z aplikacji mobilnej swojego banku, podały Jeronimo Martins oraz Polski Standard Płatności - operator BLIKa. Aplikacja działa zarówno w kasach tradycyjnych, jak i samoobsługowych. 
 • Za zakupy wolimy płacić kartami
  Na wzrost popularności plastików w naszym kraju miała wpływ technologia zbliżeniowa.
 • Będzie dodatkowa opłata za korzystanie z bankomatu?
  Dziś na posiedzenie Komitetu Stałego Rady Ministrów ma trafić tzw. duża nowelizacja ustawy o usługach płatniczych – dowiedział się DGP w Ministerstwie Finansów. Projekt, który ma dostosować nasze prawo do wymogów Unii Europejskiej, wprowadza możliwość pobierania przez właściciela bankomatu surcharge, czyli dodatkowej prowizji za korzystanie z jego urządzeń.
 • Do niedawna z firm zajmujących się poszukiwaniem gazu łupkowego dochodziły sygnały, że nie są zainteresowane intensyfikacją wierceń, dopóki nie poznają nowych przepisów dotyczących opodatkowania zysków z wydobycia surowca. Ich przedstawiciele tłumaczyli, że nie zdecydują się na liczone w dziesiątkach milionów dolarów inwestycje, skoro nie są w stanie oszacować, ile zarobią.
 • Centrum Warszawy
  W kilkudziesięciu warszawskich autobusach od piątku za przejazd będzie można płacić kartą zbliżeniową Visa lub smartfonem z aplikacją płatności zbliżeniowych Visa payWave. Do końca roku mobilne automaty biletowe będą zamontowane w 600 autobusach.
 • Karty odejdą do lamusa
  Płatności mobilne w Polsce w ciągu kilku lat mogą rozwinąć się na masową skalę. Firma doradcza Roland Berger Strategy Consultants przewiduje, że zdecyduje o tym nie tylko rosnąca popularność smartfonów.