• Kobieta patrzy na kalendarz
  Aplikacje menstruacyjne wyliczają, kiedy kobieta może spodziewać się miesiączki, a także pomagają wyznaczać dni płodne i dni niepłodne. Jak działają? Czy można im ufać? Czy korzystanie z nich ma sens?
 • Mężczyzna u lekarza
  Gdy myślimy o antykoncepcji, w pierwsze kolejności do głowy przychodzą tabletki, prezerwatywy czy wkładki domaciczne. Kiedy jednak ktoś wspomni hasło „wazektomia”, wielu mężczyzn ma ochotę uciec w siną dal. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Zapytaliśmy lekarza, na czym tak naprawdę ten zabieg polega i jakie ma skutki.
 • Kobieta przyjmuje leki
  Trzymiesięczny okres pomiędzy odstawieniem leków antykoncepcyjnych a rozpoczęciem starań o dziecko warto wykorzystać na wzmocnienie organizmu i profilaktykę. Co zalecają lekarze?
 • Kiedy czas na dziecko?
  Niektóre małżeństwa i pary nie mogą bądź nie chcą stosować tradycyjnych metod antykoncepcyjnych (prezerwatyw, tabletek itp.). Wolą postawić na naturę. Czy naturalne metody planowania rodziny są rzeczywiście skuteczne? Czy warto dla nich zrezygnować z antykoncepcji mechanicznej i hormonalnej?
 • Kobieta trzymająca pigułki antykoncepcyjne
  Decyzja, którą metodę zapobiegania ciąży stosować, jest indywidualną sprawą kobiety i jej partnera. Wśród wielu dostępnych, nowoczesnych metod, antykoncepcja hormonalna cieszy się coraz większą popularnością. Kobietom, które zastanawiają się nad przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych wyliczamy argumenty za!
 • Kobieta planuje dziecko
  Rośnie liczba Polaków, którzy mają problem z płodnością – wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Gyncentrum. Coraz częściej winą za to niepokojące zjawisko naukowcy obarczają… stres.
 • Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn przeszła pierwsze testy
  Są bezpieczne, nie obniżają libido i dają pełną kontrolę nad płodnością. Nowe pigułki antykoncepcyjne opracowane przez australijskich naukowców pierwsze testy przeszły pomyślnie.
 • Pigułki antykoncepcyjne dla mężczyzn - wkrótce?
  To będzie prawdziwy przełom. Naukowcy opracowali pigułkę antykoncepcyjną dla mężczyzn. Testy wypadają pomyślnie.
 • Kobieta w seksownej bieliźnie
  Na szczęście dla kobiet, które w czasie menstruacji często odczuwają wzmożony popęd seksualny, nie żyjemy w czasach, gdy miesiączkującą kobietę uważano się za nieczystą i nie pozwalano jej nawet uczestniczyć w niektórych rytuałach codziennego życia. Teraz to, czy będziemy uprawiać seks w "te dni", zależy tylko od nas samych i od partnera.
 • Będą pigułki antykoncepcyjne dla mężczyzn?
  Dni prezerwatywy są policzone? Nadchodzi czas pigułki dla mężczyzn. Naukowcy, którzy ją opracowali, chwalą się swoim sukcesem i zapowiadają premierę środka zabezpieczającego przed ciążą, który zrewolucjonizuje antykoncepcję.