• Para rozmawiająca w łóżku
  Polacy mają poważne braki w podstawowej wiedzy na temat płodności. Poza tym co druga para albo w ogóle nie porusza tematów związanych z płodnością lub robi to bardzo rzadko – wynika z najnowszego badania. Czy potrafimy swobodnie rozmawiać o przygotowaniu do założenia rodziny?
 • Mężczyzna
  Andrologia to nauka, która zajmuje się budową i funkcją męskich narządów płciowych, schorzeniami tych narządów i ich leczeniem, a także oceną zdolności do rozmnażania i jej zaburzeniami. Obejmuje ona dwa przedziały wiekowe, tj. 20-45 lat, a także po 50. roku życia.
 • Jak poprawić płodność?
  Jak zwiększyć potencję seksualną i szanse na zostanie ojcem? Wystarczy, że postawisz na odpowiednią dietę i włączysz do codziennego menu produkty, które zwiększają płodność.
 • Para oglądająca test ciążowy
  Rośnie odsetek mieszkańców Śląska borykających się z problemem niepłodności. Aż u 52 proc. mężczyzn, którzy zgłosili się na badania przesiewowe w ramach kampanii profilaktycznej „Zdrowy tata” zdiagnozowano niepłodność. Dziś problem ten dotyka przede wszystkim młodych mężczyzn w wieku od 27 do 33 lat - alarmują specjaliści.
 • Para w łóżku
  Zanim zdecydujesz się na dziecko, uporządkuj dietę – przekonują specjaliści. Powód? To, co przyszły tata je na co dzień, może mieć wpływ na jakość jego nasienia, a tym samym na płodność i szanse spłodzenia dziecka.
 • Para w łóżku
  W Polsce około 1,5 mln par może mieć problem z posiadaniem dziecka. Niedostateczna płodność, która uniemożliwia doczekanie się potomka, dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jej przyczyn upatruje się między innymi w stylu życia.
 • Małżeństwo
  Szacuje się, że 20 proc. polskich par ma problem z poczęciem dziecka. Zaburzenia funkcji prokreacyjnych w tym samym stopniu dotyczą kobiet i mężczyzn oraz nasilają się z wiekiem. Oprócz nieprawidłowości w budowie narządów rozrodczych i problemów hormonalnych, przyczyną niepłodności może być styl życia, w tym nadużywanie alkoholu, otyłość i palenie papierosów.
 • Plemniki i komórka jajowa
  Uwaga panowie! Zbyt tłusta dieta powoduje nie tylko tycie, ale na dodatek hamuje wytwarzanie plemników.
 • Kobieta w bikini
  Ponętnie poruszającą się kobietę niejeden mężczyzna mógłby podziwiać długi czas. Nic więc dziwnego, że znaleźli się naukowcy, którzy postanowili przeanalizować damskie kołysanie biodrami. Okazało się, że z kobiecego chodu można wiele wyczytać…
 • U niewyspanych mężczyzn poziom testosteronu spada
  Jak to możliwe, że młodzi zdrowi mężczyźni mają niski poziom testosteronu i przez to mało wigoru oraz słabe libido? Naukowcy już wiedzą, co za tym stoi.