• Pogrzeb płk. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki"
  Państwo polskie oddaje część i chwałę tym, którzy nie złożyli broni po zakończeniu wojny, którzy swoją postawą przyczynili się do odbudowania państwa polskiego – powiedział w niedzielę podczas uroczystości pogrzebowych płk. Zygmunta Szendzielarza szef MON Antoni Macierewicz.
 • Pogrzeb płk. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki"
  Legendarny żołnierz podziemia antykomunistycznego, pośmiertnie awansowany do stopnia pułkownika, Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" został w niedzielę – 65 lat po śmierci - pochowany z wojskowym ceremoniałem na Wojskowych Powązkach.
 • Msza żałobna w intencji płk. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki"
  Odnalezienie szczątków pułkownika Zygmunta Szendzielarza, pamięć o Żołnierzach Niezłomnych i państwowe uroczystości pogrzebowe "Łupaszki" to przywracanie godności Polsce - mówił w niedzielę podczas uroczystości w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach prezydent Andrzej Duda.
 • Ppłk Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" spocznie na Wojskowych Powązkach
  Msza żałobna w intencji ppłk. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" rozpoczęła w niedzielę po godz. 15 uroczystości pogrzebowe Żołnierza Niezłomnego. Miejsce jego pochówku przez lata było nieznane; po ponad pół wieku spocznie na Wojskowych Powązkach.
 • Szczątki majora Zygmunt Szendzielarza "Łupaszki" złożono w trumnie
  Odnalezione i zidentyfikowane szczątki mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka wraz z pełnym umundurowaniem złożono w trumnie podczas wtorkowych uroczystości w Łodzi. Pogrzeb jednej z ofiar komunistycznej bezpieki odbędzie się 24 kwietnia w Warszawie.