• Kobieta w bieliźnie
  Po wakacjach najczęściej wraca się wypoczętym i zrelaksowanym, ale może też przydarzyć się nam nieprzyjemna pamiątka – infekcja intymna, która zburzy całą radość z urlopu. Niestety, bywa też tak, że problem wciąż powraca, pomimo podejmowania prób leczenia. W jaki sposób je leczyć, żeby pozbyć się ich raz na zawsze?
 • Kobiece łono
  Ból to najbardziej zaniedbany obszar zdrowia kobiety. Tym bardziej, że od 5 do16% kobiet odczuwa ból sromu, krocza, pochwy czy okolicy odbytu przez różnie długi okres w życiu.
 • Przestraszona kobieta w łóżku
  Zdaniem lekarzy suchość pochwy pojawia nie tylko w wyniku zaburzonej gospodarki hormonalnej czy przyjmowania niewłaściwych leków. Ta uciążliwa dolegliwość może mieć również podłoże psychologiczne. Brak wystarczającej bliskości między partnerami, stres podczas stosunku, zmęczenie i niska kultura współżycia seksualnego powodują, że kobieta nie czuje się wystarczająco odprężona i podniecona. Małe nawilżenie pochwy podczas zbliżenia jest bardzo krępujące i znacznie pogarsza jakość życia intymnego.
 • Kobiece łono
  Zabiegi w zakresie nowoczesnej ginekologii cieszą się coraz większą popularnością. Są doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które w wyniku zmian w obrębie pochwy przestały odczuwać satysfakcję podczas współżycia, czują ból podczas stosunków płciowych lub mają problemy z nietrzymaniem moczu. Wspomniane zmiany w anatomii pochwy mogą być spowodowane porodami lub menopauzą. Zdarza się również, że kobieta rodzi się z przerośniętymi wargami sromowymi bądź przykrytą fałdem skóry łechtaczką. Na jaki zabieg warto się zgłosić, jeśli pojawia się któryś z tych problemów?
 • Łono
  Z badania Instytutu GfK Polonia wynika, że na dolegliwości związane z suchością pochwy cierpi 23 proc. Polek, a problem dodatkowo nasila się w okresie menopauzy i wtedy dotyczy już 40 proc. kobiet. Ma to znaczący wpływ na ich aktywność seksualną i powoduje dyskomfort w trakcie współżycia.
 • Lactovaginal - bohaterowie reklamy
  Janek Grzyb, Zenek Świąd i Zbyszek Upław – to trzech humorystycznie przedstawionych bohaterów spotu, którzy uosabiają dolegliwości kobiece związane z infekcjami intymnymi. Chłopaki głośno przechwalają się swoimi „podbojami”, zdecydowanie wyolbrzymiając swoje zasługi. Okazuje się jednak, że nie każdą kobietę da się zdobyć. U jednej z pań w szatni nie mają szans. Dlaczego? Trzeba zobaczyć spot i poznać rozwiązanie.
 • Ciekawostki na temat waginy
  Pochwa nie jest narządem, któremu poświęca się wiele uwagi. Penisy się opisuje, kategoryzuje, analizuje ich krzywizny i rozmiary. Dlaczego waginy budzą mniejsze zainteresowanie, niż członki, skoro są wcale nie mniej ekscytujące w swej budowie i funkcjonalnościach? Potrzebujecie dowodów? Oto one.
 • Badanie ginekologiczne
  Poród siłami natury i menopauza to najczęstsze przyczyny braku satysfakcji kobiet podczas współżycia. Powodem są zmiany w anatomii pochwy, które dzisiejsza medycyna jest w stanie naprawić w prosty i nieinwazyjny sposób. Oto trzy zabiegi, które poprawiają życie seksualne kobiet.
 • Płatki róż na kobiecym łonie
  Wśród Polek wzrasta zapotrzebowanie na zabiegi ginekologii estetycznej – mimo że tego typu działania nadal powszechnie mogą wydawać się fanaberią i wymysłem specjalistów od poprawiania urody. Świadomość kobiet oraz potrzeba poczucia własnej atrakcyjności i dbania o siebie wzrastają, dlatego laserowe odmłodzenie pochwy, czy wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym są obecnie często wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki Triclinium potwierdza ten trend i wymienia całą listę zabiegów z tej dziedziny, na które zgłaszają zapotrzebowanie jego pacjentki.
 • Seks w ciąży
  Urokiem kobiety jest jej zmienność. Z wiekiem lub pod wpływem ciąży zmienia się również jej ciało. Na różnych etapach potrzebuje zatem różnego rodzaju wsparcia, ale przede wszystkim zrozumienia procesów, jakie w niej zachodzą. Na ciało kobiety i jej styl życia najbardziej oddziałują etapy ciąży i połogu oraz w późniejszym już czasie menopauza. Stwarzają one pewne niedogodności, z którymi każda z nas zmaga się w inny sposób. Większość z tych problemów powoduje zmniejszenie aktywności seksualnej lub nawet jej brak. W okresie połogu wstrzemięźliwość jest nawet bezwzględnie zalecana, ponieważ w ciągu kolejnych 8 tygodni od porodu ciało kobiety potrzebuje czasu na regenerację. Często jednak jej narządy rodne nie wracają do dawnej sprawności po tym ogromnym wysiłku.