• Szybki pociąg na torach
  Na stacji w mieście Brescia na północy Włoch niemal w ostatniej chwili odwołano kurs pociągu dużych prędkości przez cały kraj do Neapolu na południu, bo maszyniści składu byli pijani - przyznała dyrekcja kolei. Dodała, że to pierwsze takie zdarzenie.
 • Pociąg Pendolino
  Projekt cennika PKP PLK nie zyskał akceptacji przewoźników. Może będzie taniej – nie wyklucza regulator.
 • Podpisanie umowy na dostawę pociągów Dart pomiędzy PKP Intercity i Pesą
  Pierwszy z nowych polskich pociągów jest gotów do testów. Terminy wyznaczone przez PKP Intercity spółce Pesa jednak trzeszczą. Stawką jest pół miliarda złotych z UE. Sytuację utrudnia konflikt o Pendolino
 • Pociąg Maglev
  603 kilometry na godzinę - to najnowszy rekord prędkości pociągu. Został ustanowiony w Japonii podczas testów na specjalnym doświadczalnym torze. To o 13 kilometrów na godzinę więcej niż wynosił poprzedni rekord.
 • Pendolino
  Z powodu silnego wiatru doszło do utrudnień w ruchu kolejowym. Efekt? Pendolino z Wrocławia do Warszawy musi w niektórych miejscach zwalniać do 20 km na godzinę.
 • Pendolino
  Jeszcze nie ruszył, a już złapał opóźnienie. W nocy z soboty na niedzielę ruszy sprzedaż biletów na pociąg Pendolino. Miejscówki mają się pojawić w systemie rezerwacyjnym o godzinie pierwszej.
 • Próbna jazda "torpedy podhalańskiej" - Dworzec Główny w Krakowie - sierpień 1933 rok
  Koleje mają wielkie problemy z pendolino. Pociągi nie zostały odebrane od wykonawcy, nie ma przeszkolonych załóg, nie wiadomo nawet, kto ma czyścić składy. Do uruchomienia pendolino zostało tylko kilka tygodni, a wiele spraw nie zostało domkniętych. Harmonogram zakłada, że w połowie grudnia Pendolino zacznie wozić pasażerów do Warszawy, Trójmiasta, Krakowa, Katowic i Wrocławia. To największy taborowy projekt w historii PKP. Tymczasem Polska miała już swoje "pendolino" w latach 30. Wyprodukowany w naszym kraju pojazd nazywano Luxtorpedą. To była duma II Rzeczpospolitej, która w 1936 roku ustanowiła do dziś nie pobity rekord w czasie przejazdu na trasie Kraków - Zakopane.
 • Pendolino
  W drugiej połowie czerwca okaże się, kiedy pociągi Pendolino wyjadą na polskie tory - zapowiada PKP Intercity. Przewoźnik prowadzi negocjacje z producentem, firmą Alstom. Obie strony spierają o dopuszczalną prędkość w homologacji, bez której maszyna nie może być użytkowana.
 • Pendolino
  Wicepremier Janusz Piechociński krytykuje jedną z największych i najdroższych inwestycji ostatnich lat. I zapowiada, że "kontrakt na Pendolino może zostać zerwany".
 • Pendolino
  PKP domaga się od producenta Pendolino, firmy Alstom wyjaśnienia, kiedy uzyskają homologację pociągów zgodną z zamówieniem.