• Ważne przed początkiem roku szkolnego
  Pierwszy dzień w szkole to bardzo stresujący moment, dlatego przygotowujemy do niego dziecko najlepiej jak potrafimy. Kupujemy nowe akcesoria szkolne, dobieramy ubrania oraz zastanawiamy się nad zajęciami dodatkowymi, które przekonają dziecko do nauki. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, o którą powinniśmy zadbać, a o której często zapominamy – wyrobienie w dziecku istotnych nawyków higienicznych.
 • Dziecko idzie do szkoły
  Zanim dziecko ruszy do żłobka, przedszkola czy szkoły, warto go dobrze przygotować. I nie chodzi tylko o wyprawkę, ale przede wszystkim o zadbanie o to, by w najbliższych miesiącach cieszyło się zdrowiem.
 • Od czego uzależniają się nastolatkowie?
  Koniec wakacji może być początkiem rozwoju uzależnień wśród dzieci i młodzieży - ostrzegają eksperci. Wolny czas sprzyja nadużywaniu Internetu czy częstym eksperymentom z różnymi używkami. Pierwsze objawy mogą być widoczne już początkiem roku szkolnego.
 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w gimnazjum nr 21 we Wrocławiu
  Tak, to już, koniec wakacyjnej laby. Szkoły w całej Polsce uroczyście rozpoczynały dziś nowy rok nauki. Jedną z nich odwiedził prezydent Bronisław Komorowski.