• Łukasz Cegliński, Happysad
  Tylko u nas bardzo dużo nowych wiadomości z obozu Happysad. W podkaście DGPTalk #PoStronieKultury pojawi się data premiery oraz tytuł nowej płyty. Pojawi się informacja, kto ukończył płytę i dlaczego był to Bogdan Kondracki, ten sam od Kobonga, ale i Dawida Podsiadły. Ale nade wszystko wspominki, bo zespół kończy osiemnastkę, opowiada to i owo, a także na przykładzie klubu Semafor opowiada, dlaczego takie miejsca nie powinny zniknąć.
 • Jacek Baliński i Bartek Strowski
  Druga część i drugi bestseller. Zbiór wywiadów z najważniejszymi postaciami polskiego rapu szybko znika z półek księgarni, a naszymi gośćmi są autorzy "To nie jest hip-hop" - Jacek Baliński oraz Bartek Strowski. I tak, rozmawiamy także i o tym, co nie jest hip-hopem.
 • Kamil Sipowicz
  - Moja żałoba dotyczy osoby publicznej. Nieczęsto się tak zdarza. Nie tylko ja posiadam relacje do osoby zmarłej. Na ogół, jak ludzie przeżywają żałobę, to jest to najbliższa rodzina. W moim wypadku Kora należy – mówiąc górnolotnie – do całego społeczeństwa polskiego - mówi Kamil Sipowicz, który jest gościem podcastu #PoStronieKultury. Artysta opowiada o nas o planach: dwóch filmach, trasie koncertowej, a nawet muzeum poświęconemu Korze. 
 • Tomek Torres oraz Aleksander Milwil-Baron z zespołu Afromental
  Gośćmi podcastu #PoStronieKultury są muzycy zespołu Afromental. W dniu premiery ich nowej płyty "5", Tomek Torres oraz Aleksander Milwiw-Baron opowiedzieli nie tylko o tym, co na krążku. Mogliśmy porozmawiać o dwóch światach: koncertowym i studyjnym, które się zbiegły w jedno, a także o tym, czy ktoś, kto czyta plotki o zespole Afromental, słucha jego muzyki...
 • Paweł Sołtys
  Gościem szóstego odcinka podcastu #PoStronieKultury jest Paweł Sołtys. Jego nowa książka "Nieradość", następca słynnych "Mikrotyków", do księgarń trafi 18 września. Rozmowa stała się pretekstem do rozważań o warsztacie pisarza, o świecie literatów, o Warszawie i Polsce, ale i o tym, że ludzie odpowiedzialni za niszczenie przyrody powinni siedzieć. Oczywiście Paweł Sołtys to również Pablopavo - nie zabrakło wątków muzycznych, porozmawialiśmy też o wielkiej pasji autora, czyli Legii Warszawa.
 • Ania Lipnicka
  Anita Lipnicka nam pierwszym opowiedziała wszystko o płycie "OdNowa", odniosła się do głosów krytyki, które pojawiły się po premierze nowej wersji "Piosenki księżycowej" i zapowiedziała, że zacznie odkrywać Warszawę od klubowej strony.
 • Bartosz Gelner
  Bartosz Gelner zagrał jedną z najważniejszych postaci w filmie "Legiony", który do kin wkroczy 20 września. Dlaczego uważa, że ułani byli lepszą kastą, co sprawia, że czuje, że symbol Polski Walczączej należy do jednej opcji i dlaczego w życiu i w kinie nieudanych romansów nie chciałby mieć - przekonacie się słuchając naszego podcastu. Oto czwarty odcinek #PoStronieKultury.
 • Baranovski
  Dwa jego single pokryły się złotem. Grał na Open'erze i festiwalu telewizyjnym w Sopocie. Kocha go radio, gra coraz więcej koncertów. Kim jest Baranovski? Przekonacie się słuchając naszego podcastu #postroniekultury
 • Pokahontaz; fot. Mateusz Szeliga
  Pokahontaz, czyli Fokus i Rahim, byli gośćmi podcastu DGP Talk - Po Stronie Kultury. Muzycy opowiadali m.in. o nowej płycie "Renesans", o hip-hopie, który trafił do muzeum i o tym, że małe dzieci w polskich rodzinach są indoktrynowane ich muzyką. Posłuchajcie.
 • emerytura
  Generacja pracowników 50+ stanowi coraz liczniejszą grupę zawodową w Polsce. Czy przekroczenie progu 50. roku życia musi oznaczać schyłek życia zawodowego? Posłuchaj podcastu.