• Silny wiatr
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w południowych powiatach województw: śląskiego, małopolskiego, oraz podkarpackiego.
 • Wietrzna pogoda
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w południowych powiatach województw: dolnośląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz śląskiego.
 • Ulewny deszcz
  Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu słabych wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy niskiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnym powietrzu polarnym morskim napływającym z północnego zachodu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać
 • Ciemne chmury nad jednym z moskiewskich osiedli
   Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Jedynie Europa Północna znajdzie się pod wpływem niżów znad Islandii i zachodniej Rosji, którym będą towarzyszyć fronty atmosferyczne. Polska znajdzie się w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.
 • Jak informuje IMGW północno-wschodnia oraz częściowo środkowa Europa jest pod wpływem rozległego niżu z głównym ośrodkiem w rejonie Jeziora Onega. Nad resztą kontynentu dominują wyże, tylko w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego znajdują się płytkie niże. Polska jest na skraju wyżu z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich, w powietrzu polarnym morskim, tylko na krańcach południowych zaznacza się obecność frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Jeziora Onega.
 • Wiatr
  W środę wciąż obowiązują wprowadzone we wtorek przez IMGW ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w trzynastu województwach. Instytut wprowadził również alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem w północnej Polsce i silnym wiatrem na Pomorzu.
 • Burza
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem dla czterech województw.
 • Burza nad miastem
  W sobotę po południu i w nocy ponownie mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem i silnymi porywami wiatru; możliwe są też trąby powietrzne - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczególnie gwałtowne burze spodziewane są na zachodzie i północnym zachodzie Polski.
 • Burza
  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło Alert RCB z SMS-owym ostrzeżeniem o bardzo silnym wietrze, burzach z gradem i lokalnie możliwych trąbach powietrznych dla dziewięciu powiatów województwa zachodniopomorskiego.
 • Wichura nad Polską
  W ciągu ostatniej doby w Polsce były silne wiatry i wichury, osiągające w porywach do 110 km/h. Setki połamanych drzew i konarów tarasowało wiele ulic, dróg i szlaków kolejowych. Zastępy Straży Pożarnej interweniowały 887 razy; jeden ze strażaków został poszkodowany podczas interwencji. Najwięcej pracy SP miała na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Tam wichura uszkodziła najwięcej dachów i linii energetycznych; bez prądu zostało ponad 4000 odbiorców. Padające pod naporem wiatru drzewa uszkodziły także auta. IMGW przypomina, że ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem oznaczają możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.