• Estonia
  Przedłużony weekend nad Bałtykiem bez stania w korkach i taniej niż w Polsce? A na dodatek z cieplejszym morzem i dniem trwającym do północy? Wygląda jak marzenie, ale to prawda. Wystarczy obrać kurs na stolice Estonii - Tallinn. I nie martwcie się o temperaturę - ani wody, ani powietrza.
 • Eurolot przejmuje nowe połączenia
  Eurolot przejmuje od 31 marca wszystkie krajowe połączenia LOT-u . Ta decyzja jest częścią planu naprawczego przygotowanego dla narodowego przewoźnika. LOT od teraz ma wozić pasażerów tylko po Europie i na trasach transatlantyckich.
 • Qatar Airways
  Samolot Qatar Airways wylądował w środę wczesnym popołudniem na warszawskim Lotnisku Chopina. Od środy przewoźnik uruchamia regularne połączenia z Warszawy.
 • Lądujący samolot
  Od przyszłego weekendu linie lotnicze wprowadzą nowe siatki połączeń. Będzie w czym wybierać. Pojawi się ponad 60 nowych tras za granicę i 20 krajowych.
 • Duże zmiany na rynku. Mniej obcych czarterów
  Zanosi się na duże zmiany na rynku czarterowym. Komisja Europejska wezwała Polskę do ustanowienia przejrzystych procedur rozdziału praw przewozowych, tak by zainteresowani lotami do Egiptu, Tunezji czy innych krajów przewoźnicy mogli zabiegać o te przywileje w drodze jasnych i niedyskryminujących ich procedur krajowych. Sprawa dotyczy 50 proc. rynku czarterowego wartego 2,5 mld zł.
 • LOT może nadal latać z Krakowa do Chicago
  Decyzją poprzedniego prezesa LOT Sebastiana Mikosza trasa Kraków-Chicago ma zniknąć z rozkładu 27 października. Po dymisji Mikosza w LOT przeważa pogląd, że połączenie należy utrzymać. Jak ustalił "DGP", ma to być możliwe dzięki wynajęciu przez LOT samolotu.