• sejm_sala
  Obecna sytuacja w szeregach opozycji może świadczyć o tym, że w Nowoczesnej dochodzi do "pęknięcia ideologicznego", a w PO "powiększa się grona wątpiących" - uważa politolog dr hab. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
 • Władimir Putin
  Teraz Rosją rządzą oligarchowie i FSB; Władimir Putin to człowiek KGB - mówi PAP politolog George Friedman. Dlatego, jak podkreśla, jeśli Rosja przetrwa rosnące zagrożenie związane ze stanem swojej gospodarki, sukcesor Putina będzie kontynuował jego działania. To, jak będzie się nazywał, ma mniejsze znaczenie - dodaje.
 • Konwencja PO
  Festiwal obietnic wyborczych największych partii nie zmieni ich poparcia w przedwyborczych sondażach - prognozuje politolog doktor Sergiusz Trzeciak. Jego zdaniem odważne propozycje mogą ciążyć zarówno na rządzących, jak i opozycji.
 • Ewa Kopacz
  W Platformie Obywatelskiej rozpocznie się wewnętrzna wojna frakcji - tak ocenia politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Zdaniem Bartłomieja Biskupa, niepokojące jest to, że premier naruszyła porządek konstytucyjny czyli poinformowała o rezygnacji marszałka Sejmu.