• Piękna kobieta, której hobby jest kradzież książek, zauroczony nią właściciel księgarni, tajemniczy starszy mężczyzna i kryminalna zagadka, która odmieni życie głównego bohatera. "Severina" to wciągająca historia, na tle egzotycznej Gwatemali .
  • "Wołoszyłoegrad" to tajemnicze, zapomniane przez świat, chwilami przytłaczające, ale też dające poczucie bezpieczeństwa miejsce, do którego wraca główny bohater Serhija Żadana. Ukraińska terra incognita staje się dla niego tłem i pretekstem do męskich rozważań o życiu. To tam ma swój początek proces psychicznego i społecznego mężnienia bohatera.
  • Powieści opisujących relacje w wielopokoleniowych rodzinach, w historii literatury było już wiele. Nieliczni autorzy jednak, potrafili tak sugestywnym i plastycznym językiem opisać swoje postaci. Zośka Papużanka jest w tym mistrzynią .
  • Piją alkohol, palą papierosy, przeklinają, a ich codziennym hobby są bójki. Spotykając je na ulicy, ze strachem odwracalibyśmy wzrok bojąc się, że niechcący sprowokujemy wybuch agresji. Sylwia Chutnik sprawiła jednak, że zaczynamy czuć do nich sympatię. Jak autorce udało się obłaskawić cwaniary z warszawskiego Mokotowa?
  • Wokół erotycznej powieści Ilony Felicjańskiej od początku pojawiało się wiele kontrowersji. Ostatnio oliwy do ognia dodał redaktor, który pomagał modelce w pracy nad książką. Zdradził on bowiem, że pierwszy wydawca chciał zaciągnąć autorkę do łóżka.
  • Ilona Felicjańska wywołała ostatnio spore zmieszanie w mediach fragmentami swojej debiutanckiej powieści, będącej thrillerem erotycznym. Modelka poczuła się teraz w obowiązku zapewnić, że mimo odważnej książki, prywatnie nie jest kobietą rozwiązłą.
  • Brytyjska telewizja BBC podjęła decyzję o ekranizacji najnowszej książki J.K. Rowling "Trafny wybór". Pierwsza powieść dla dorosłych napisana przez autorkę "Harryego Potter" będzie podstawą do napisania scenariusza serialu, który na antenie stacji ma pojawić się w 2014 roku .
  • Po przeczytaniu powieści Piotra Czerwińskiego, spojrzycie na Facebook z zupełnie innej strony. Tętniący życiem portal, a może pusta wydmuszka? Znakomita plaa wymiany myśli i przekazywania idei, czy narzędzie manipulacji? Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich bezkrytycznych entuzjastów fenomenu portali społecznościowych, wierzących w to, że w Internecie wszystko jest możliwe .
  • Jan Jakub Kolski to znany polski reżyser, który swoje artystyczne wizje przekazuje publiczności nie tylko za pośrednictwem filmowego obrazu, ale także pisanego słowa. Na rynku właśnie ukazała się kolejna powieść jego autorstwa zatytułowana "Egzamin z oddychania", w której fikcja będąca wytworem wyobraźni autora, przeplata się z prawdą o jego życiu.
  • Ilona Felicjańska w kilku ostatnich wywiadach zpowiadała, że nie zamierza znikać z show biznesu i będzie realizowała nowy pomysł na swoją karierę. Czyżby modelka chciała zostać pisarką?