• Smog
  Ostatnie dni to bardzo zła jakość powietrza w centrum i na południu kraju. W Gliwicach norma pyłu zawieszonego PM 2,5 przekroczona została o 664 proc., w Rybniku 578 proc. Aby uchronić się przed skutkami smogu we własnym domu możemy kupić oczyszczacz powietrza.
 • Kraków spowity smogiem
  Do ośmiu samorządowych żłobków w Krakowie trafiły oczyszczacze powietrza. "Kupiliśmy 60 urządzeń, które wystarczyły na pełne doposażenie sal w ośmiu żłobkach" – poinformował Paweł Ścigalski, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw jakości powietrza.
 • Warszawa
  Jakość powietrza to dzisiaj jeden z najbardziej palących problemów cywilizacyjnych. Wciąż docierają do nas informacje o przekraczanych normach zanieczyszczeń. Problem smogu dotyczy większości miast Polski.
 • Smog nad Warszawą
  "To kuriozalne i szokujące, że niektórzy ciągle palą w piecach odpadami czy węglem niskiej jakości" - mówi PAP ekolog prof. Piotr Skubała. Zwraca też m.in. uwagę na nadmierny ruch samochodowy. Zdaniem eksperta, jeśli chodzi o smog - każdy z nas jest winowajcą.
 • Smog nad miastem
  Już większość z nas wie, że to, co wisi nad miastem, to wcale nie jest mgła, zaś źródłem nieprzyjemnego zapachu unoszącego się w powietrzu nie jest przelotny dym z komina pobliskiego domu, lecz utrzymujące się zanieczyszczenia. W wielu miastach Polski ogłoszono alarm smogowy. Najgorzej jest już nie tylko w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, Zakopanem ale i Kielcach, Warszawie.
 • Kraków. Rynek Główny
  Z powodu znacznego wzrostu zanieczyszczenia powietrza od północy po Krakowie będzie można jeździć bez biletu. Darmowe przejazdy komunikacją miejską będą obowiązywać do jutra do północy.