Sytuacja dramatyczna. Za kilkanaście lat nie będzie nas miał kto leczyć13 maja 2015Za kilkanaście lat nie będzie nas miał kto leczyć. Połowa specjalistów ma ukończone 50 lat. Wśród pediatrów luka pokoleniowa jest nieodwracalna.
Pierwsza praca? Są szczęśliwcy, którzy zarobią sporo i to nie w IT07 maja 20152,3 tys. zł - na takie przeciętne wynagrodzenie może liczyć Polak w pierwszej pracy, o ile w ogóle znajdzie zatrudnienie. Szczęśliwców z pensją około 3,5 tys. zł jednak nie brakuje.
Polska Grupa Zbrojeniowa oficjalnie zainaugurowała działalność06 maja 2015 60 firm zatrudniających ponad 17,5 tysiąca osób znalazło się w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Dziś konsorcjum oficjalnie i uroczyście zainaugurowało działalność w nowej siedzibie w Radomiu, a już jutro - przyjeżdżają pierwsi zagraniczni kontrahenci.
Wypłukani, czyli praca tylko dla wybranych. Tak może wyglądać rynek pracy w Polsce za 25 lat30 kwietnia 2015Za ćwierć wieku praca będzie, ale tylko dla najlepszych fachowców, a reszta z nas będzie wegetować.
Eksperci: Zbyt duża podwyżka pensji minimalnej uderzy w rynek pracy27 kwietnia 2015Zbyt duża podwyżka pensji minimalnej uderzy w rynek pracy - ostrzegają eksperci, z którymi o tej sprawie rozmawiał "Puls Biznesu".
Bezrobocie spada i będzie spadać. Już poniżej 12 proc.24 kwietnia 2015Przewidywania resortu pracy się sprawdziły. Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 11,7 procent - podał GUS. W lutym było to 12 procent.
Więzienia za mobbing nie będzie23 kwietnia 2015Odkąd przepis o nękaniu pojawił się w kodeksie pracy, drastycznie spadła liczba spraw karnych za znęcanie się nad pracownikami. Aby sytuacja się zmieniła, niezbędne jest zapisanie przestępstwa mobbingu w prawie karnym
W cieniu polskiej lipy, czyli co nas różni od Singapuru23 kwietnia 2015Niedawna śmierć wieloletniego premiera Singapuru Lee Kuan Yewa wywołała liczne publikacje dotyczące sukcesu tego miasta-państwa. Porównanie dochodu na głowę mieszkańca w pierwszym roku rządów zmarłego premiera z analogicznym wskaźnikiem po 50 latach wynosi jak jeden do stu. Miasto ubogich robotników portowych stało się jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych państw świata.
Padasz na nos? Ta dieta doda ci energii21 kwietnia 2015Odczuwasz ciągłe zmęczenie i chciałbyś, żeby wszystko wróciło do normy? Sprawdź, jak wspomóc dietą swój organizm, kiedy przytłacza cię praca, nauka czy stres.
Na rynku pracy optymizm, ale i obawy. WYNIKI BADANIA14 kwietnia 2015Na rynku pracy robi się coraz bardziej optymistycznie, ale są też i obawy - wynika z najnowszego badania Monitora Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad.