• prawo autorskie
  Na stronie razemdlakultury.eu pojawił się manifest akcji Razem Dla Kultury który jest kolejnym elementem kampanii na rzecz poparcia dyrektywy na temat praw autorskich.
 • prawo autorskie
  Na stronie razemdlakultury.eu pojawił się manifest akcji Razem Dla Kultury który jest kolejnym elementem kampanii na rzecz poparcia dyrektywy na temat praw autorskich.
 • prawo autorskie
  A ch, wolność słowa! Wolność ważna, fundamentalna. Mówić, twierdzić, bez przeszkód perorować, realizować się poprzez autoekspresję! Opinie wygłaszać, prawdę na jaw wyciągać, cieszyć się demokracją i prawami człowieka, które nam ową wolność zapewniają! Niechaj słowo płynie wolno, niechaj nie blokuje go tyran — z tym zgodzą się wszyscy.
 • Parlament Europejski
  Sprawa ACTA 2 pokazuje hipokryzję w tym, co mówi PO; rok temu Platforma organizowała protesty przeciw rzekomemu poparciu PiS dla ACTA 2, a w środę europosłowie PO głosowali za prawem nakładającym ograniczenia na internautów - podkreślił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
 • Kim Dotcom
  Nowozelandzki sąd potwierdził w poniedziałek ekstradycję do USA Kima Dotcoma, twórcy zdelegalizowanego portalu wymiany plików Megaupload, oraz jego trzech byłych współpracowników. W Stanach Zjednoczonych są oni oskarżani o piractwo internetowe.
 • Można linkować do serwisów łamiących prawo autorskie
  Link kierujący użytkowników internetu na strony łamiące prawa autorskie nie jest sprzeczny z prawem - zadeklarował w opublikowanej w czwartek opinii prawnej jeden z 11 rzeczników generalnych Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Melchior Wathelet.
 • Internauci jednak płacą
  Choć użytkownicy deklarują, że nie zapłacą za treści dostępne w sieci, wydawnictwa, które postawiły na prenumeratę cyfrową, już na niej zarabiają.
 • Pasek do wpisywania adresu internetowego w przeglądarce
  Wszystkie utwory, jakie za darmo można ściągnąć z sieci – muzyka, film, teksty czy programy komputerowe - podlegają prawu autorskiemu tak samo jak te odpłatne. Co więcej, polskie przepisy nie przewidują możliwości zrzeczenia się praw autorskich. Twórcy zawsze więc będzie przysługiwało prawo np. do tego, by przy dalszym rozpowszechnianiu jego utworu wskazywać jego imię czy też pseudonim artystyczny.
 • Myszka i klawiatura
  Kiedy na czyjś profil w portalu społecznościowym wchodzi 100 tys. osób, to na pewno nie z powodu związku osobistego. Trudno więc mówić o dozwolonym użytku prywatnym cudzego utworu - mówi Michał Błeszyński z radca prawny z Kancelarii Błeszyński i Partnerzy Radcowie Prawni.
 • Gazety
  CTRL+C - wystarczy wcisnąć ten skrót na klawiaturze, skopiować tekst i wkleić na innej stronie jako swój. Zanim właściciel praw autorskich się zorientuje i zgłosi sprzeciw, tysiące internautów zdążą go już przeczytać, bez zawracania sobie głowy, kto jest prawdziwym autorem. Uderza to w wydawców prasy.