• Trybunał Konstytucyjny
  Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zapowiedział, że do Trybunału Konstytucyjnego przesłane zostanie stanowisko Sejmu, zgodnie z którym tzw. ustawa dezubekizacyjna jest w całości zgodna z konstytucją.
 • Wózek inwalidzki
  S zanowni państwo, orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności wydaje się po ukończeniu 16. roku życia. Projekt jest kierowany do osób po 16. roku życia i dorosłych – to słowa rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej, która jako przedstawicielka wnioskodawców prezentowała poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności podczas pierwszego czytania na posiedzeniu sejmowej komisji. Słowa te padły 7 maja. Wydawałoby się zatem, że nie może być mowy o jakiejkolwiek pomyłce. Że autorzy ustawy wiedzą, do kogo ją kierują. Że nie kierują jej do niepełnosprawnych dzieci, lecz do dorosłych ze znacznym stopniem niepełnosprawności; to ich przedstawiciele protestowali wówczas w Sejmie.
 • Krystyna Pawłowicz
  Klub poselski Nowoczesna złożył w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich, nad którym pieczę sprawuje posłanka Monika Rosa. Projekt zdążyła już wyszydzić Krystyna Pawłowicz. Po tym wpisie spadła na nią fala krytyki.
 • Sąd
  Prawodawca zbyt często korzysta z nauki jak pijak z latarni. Nie szuka światła, tylko oparcia. Więc uchwalane prawo jest marnej jakości i musi być ciągle zmieniane.
 • Sejm
  Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; działalność nierejestrowa; ulga na start dla początkujących przedsiębiorców; powołanie Rzecznika MŚP; osobna ustawa dla inwestorów zagranicznych - to niektóre założenia Konstytucji Biznesu, którą Sejm uchwalił w piątek.
 • senat ustawa o SN
  Kancelaria Sejmu i Senatu zarzucają DGP, że zmiany w tekście ustawy o Sądzie Najwyższym wynikały z konieczności jej dostosowania do wymogów "elementarza legislacyjnego". A także, że takie rzeczy były praktykowane już wcześniej. Tym samym przyznają, że wcześniej również postępowały niezgodnie z procedurami. Ale to nie wszystko.
 • Sejm
  Wszystkie kluby opozycyjne opowiedziały się w środę za dalszymi pracami w Sejmie nad projektem Nowoczesnej, który daje mieszkańcom gmin, powiatów i województw możliwość wprowadzenia inicjatywy uchwałodawczej. Wniosek o odrzucenie projektu złożył PiS.
 • Lida Sankowska-Grabczuk z Prawicy Rzeczypospolitej i Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina
  Liczymy, że uda nam się zebrać milion podpisów pod projektem "Zatrzymaj aborcję" – poinformowała w sobotę Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Jak dodała, taka liczba podpisów może przekonać rządzących, by uchwalić prawo chroniące nienarodzone dzieci.
 • Donald Tusk
  "Mając w pamięci, co znaczą grudnie w naszej historii, apeluję do tych, którzy realnie sprawują władzę w naszym kraju o respekt wobec ludzi, zasad i wartości" - te m.in. słowa wypowiedział w grudniu 2016 roku we Wrocławiu szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Działo się to wkrótce po rozpoczęciu blokady Sejmu, do jakiej doszło po wykluczeniu posła PO z obrad nad budżetem, ostatecznie przyjętym w głosowaniu na sal kolumnowej.
 • Sejm
  Sejm uchwalił w piątek rządowy projekt ws. przepadku mienia pochodzącego z przestępstwa, w tym m.in. przedsiębiorstwa, które służyło jego popełnieniu. Ciężar dowodu w odniesieniu do korzyści majątkowej pochodzącej z przestępstwa przejdzie na oskarżonego.