• "Była sobie dziewczynka"
  Co robiły dziewczynki w czasach prehistorycznych? Czym bawiły się w starożytnej Grecji? Jak upływało im dzieciństwo w epoce wiktoriańskiej? W jakich rejonach świata mogły już wieki temu decydować o własnej przyszłości, a gdzie nie mogą do dziś? 1 marca ukaże się książka dla dzieci „Była sobie dziewczynka”, która odpowie na te i inne pytania.
 • Jarosław Bieniuk
  W poniedziałek w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się prapremiera książki o Annie Przybylskiej. Na spotkaniu zabrakło wdowca po aktorce, Jarosława Bieniuka, a także dzieci pary.
 • Autorzy książki
  Dorota Kania, wraz z Jerzym Targalskim i Maciejem Maroszem, wydała niedawno trzeci tom „Resortowych dzieci”. Po ludziach mediów i służb przyszła pora na polityków.
 • ksiądz modlitwa
  Czy ludzie religijni w życiu codziennym postępują bardziej etycznie? Czy ateiści czują się szczęśliwsi od ludzi głęboko wierzących? Czy wiara ma moc uzdrawiania? W jaki sposób ewoluuje? Gdzie przebiega granica między religią a fanatyzmem? Ulrich Schnabel, autor bestsellerowej „Sztuki leniuchowania”, powołuje się na odkrycia z dziedzin takich jak psychologia religii czy neuroteologia, z uwagą śledzi wpływ wiary na ludzką psychikę i zachowania, szuka odpowiedzi na pytanie „po co ludziom religia?”. Jednak czy można zmierzyć to, co z natury jest niepoznawalne? Czy religijny punkt widzenia da się połączyć z naukowym?
 • okładka książki "Morskie Oko - przyroda i człowiek"
  Morskie Oko – według „The Wall Street Journal” to jedno z pięciu najpiękniejszych jezior świata. Położone w głębi wysokich gór najpierw przyciągało górników poszukujących w tatrzańskich skałach złota i żył kruszcowych. Później pojawili się tutaj malarze, poeci i turyści oraz naukowcy. Na rynku wydawniczym właśnie ukazała się książka, będąca kompleksową publikacją na temat niezwykłego miejsca, jakim jest Morskie Oko.
 • okładka książki Marii Czubaszek "Blog niecodzienny"
  "Blog niecodzienny" to najnowsze wydawnictwo autorstwa popularnej satyryczki, Marii Czubaszek. Książka jest zbiorem najlepszych wpisów z bloga, jaki autorka pisała przez ostatnie 8 lat.
 • Książka pod choinką to jeden z tych prezentów, które nigdy nie zawodzą. Jeśli więc mamy wśród najbliższych miłośnika czytania, z pewnością wybierzemy dla niego jakąś ciekawą lekturę. Oto kilka nowości wydawniczych, które mogą okazać się trafionym prezentem świątecznym .
 • Sylwia Kukla debiutuje na rynku wydawniczym powieścią "Powiedz mi to jutro". 18 czerwca 2012 roku o godz. 18:00 pisarka spotka się przy kawie z czytelnikami w księgarni Traffic Club przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.
 • Najnowsza książka Marka Nowakowskiego "Pióro. Autobiografia lteracka" to barwny obraz Warszawy i życia literackiego lat 50. i 60. To bez wątpienia najbardziej osobista z dotychczasowych książek tego pisarza, który opowiada w niej o początkach swojej twórczości literackiej.
 • Książka Jerzego Stuhra, która właśnie ukazała się w księgarniach ma formę dziennika. Zapiski powstawały w trakcie, gdy artysta walczył z chorobą nowotworową, tematowi temu autor poświęcił jednak niewiele miejsca. "Tak sobie myślę" to zapiski dotyczące życia, twórczości, rodziny i aktualnych wydarzeń, które przyciągały w tym czasie uwagę Stuhra. Dla czytelnika ta książka jest intymnym spotkaniem ze wspaniałym artystą, doświadczonym aktorem, a przede wszystkim mądrym, dowcipnym i ciepłym człowiekiem.