• Sąd: 110 tys. zł za niesłuszny areszt dla matki utopionego Michałka
  110 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania za 20 miesięcy niesłusznego aresztu dostanie Barbara S., matka 4-letniego Michałka, utopionego w 2001 r. w Wiśle przez jej ówczesnego konkubenta - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.
 • Zabójca córki ukarany na 25 lat
  Zabił własną córkę, a potem chciał popełnić samobójstwo. Jego rozprawa toczyła się poza kulisami mediów. Opolski sąd skazał Łukasza Ł. na 25 lat więzienia za uduszenie 4-letniego dziecka. Wyrok jest nieprawomocny.
 • Rusza proces zabójcy działacza PiS w Łodzi
  Przed Sądem Okręgowym w Łodzi w czwartek ma się rozpocząć proces 63-letniego Ryszarda C., który w październiku ub. roku w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika - Pawła Kowalskiego.
 • Wreszcie rusza proces zabójcy z Łodzi
  Ryszard C., zabójca z Łodzi, wreszcie stanie przed sądem. Są już terminy rozpraw, a także lista świadków. Zabraknie jednak na niej pewnego bardzo ważnego nazwiska.
 • Ofiary pedofilii pozwały hierarchów kościelnych i Watykan
  Grupa osób, które padły ofiarą pedofilii ze strony księży w Belgii, złożyła w piątek w sądzie w Gandawie pozew przeciwko Watykanowi oraz hierarchom kościelnym w swym kraju.
 • Zakatowali mężczyznę na śmierć. Ruszył proces
  W Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu (Podkarpackie) w środę rozpoczął się proces trzech młodych mężczyzn, w tym 16-latka, oskarżonych o śmiertelne pobicie mieszkańca Tarnobrzega za to, że odmówił im papierosa.
 • Gang Kulawego to jedna z najgroźniejszych grup przestępczych w Polsce
  Na 2 mln zł szacuje się koszt kończącego się procesu jednej z najgroźniejszych grup przestępczych - gangu kierowanego przez Jana R. ps. Kulawy.
 • Sąd skazał bandytów z Białegostoku na 10 do 13 lat więzienia
  Na kary 10, 12 i 13 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Apelacyjny w Białymstoku trzech mężczyzn oskarżonych o napady na kantory w mieście i rabunek w sumie ponad 400 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.
 • Proces oszustów ruszył dwanaście lat po rozpoczęciu śledztwa
  Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie (Zachodniopomorskie) ruszył w środę proces czterech mężczyzn oskarżonych o wyłudzenie w latach 90. łącznie 4,46 mln zł dotacji na wydobycie i sprzedaż rolnikom kredy jeziornej, wykorzystywanej jako nawóz wapniowy.
 • Sąd apelacyjny przekazał sprawę brutalnego zabójcy do ponownego rozpoznania w pierwszej instancji
  Łódzki sąd apelacyjny uchylił we wtorek wyrok 25 lat więzienia dla 22-letniego Piotra G. oskarżonego o zabójstwo młodej kobiety ze szczególnym okrucieństwem i próbę gwałtu. Sprawa ponownie trafi do rozpoznania przez sąd pierwszej instancji.