• Adwokat Piotr Sak, Krystyna Kornicka-Ziobro oraz prokurator Paweł Baca podczas rozprawy
  Krakowski Sąd Okręgowy w wydziale odwoławczym postanowił w czwartek, że wystąpi do SN z wnioskiem o przeniesienie rozpatrzenia apelacji ws. lekarzy, którzy leczyli Jerzego Ziobrę, ojca ministra sprawiedliwości, do innego równorzędnego sądu.
 • "Nie do końca jestem usatysfakcjonowany karą" - przyznaje były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, oceniając wyrok skazujący Katarzynę W. za zabójstwo jej półrocznej córki Magdy.
 • Został skazany wykonawca, a mocodawcy śmieją się w nos. Tak wyrok sądu rejonowego w Siemianowicach Śląskich, który uznał byłego funkcjonariusza ABW Grzegorz S. winnego niedopełnienia obowiązków w czasie zatrzymania Barbary Blidy, komentuje Leszek Miller.
 • Jacek Kurski
  Europoseł Jacek Kurski daje posłowi Adamowi Hofmanowi siedem dni na wycofanie się ze swoich słów. O co poszło? O sondaż TNS Polska i wypowiedź rzecznika PiS, który skomentował wyniki badania.
 • Kazimierz Kutz
    Kazimierz Kutz może być pozwany o ochronę dóbr osobistych za wypowiedź pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry: "oni zamordowali niewinną kobietę" na temat sprawy Barbary Blidy. Nie chroni go immunitet - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie.
 • Przegląd głośnych procesów polityk kontra polityk
  Pozew, proces, wyrok, apelacja, proces, znów wyrok, znów apelacja. Ostatnie lata obfitują w głośne procesy polityczne. Najwytrwalsi potrafią walczyć o swoje długie lata. Oto przegląd sądowych batalii, w których naprzeciw siebie stawali oponenci z różnych stron sceny politycznej.
 • Kaczmarek ujawnia: Sprawdzano, czy nie mam romansu z Hojarską
  Za czasów PiS sprawdzano, czy nie zamordowałem męża Danuty Hojarskiej, by z nią romansować, a  o moją przyszłość pytano wróżkę - oto, co przed sądem zeznał dziś były szef MSWiA, Janusz Kaczmarek. Jest on świadkiem w procesie między Romanem Giertychem a Jarosławem Kaczyńskim.
 • Tomasz Lis
  Redaktor naczelny tygodnika "Wprost" przegrał proces o zniesławienie ze Zbigniewem Ziobrą - podał portal "Nowy Ekran". Sprawa dotyczy artykułu "Banda czworga" z maja ubiegłego roku.
 • Zbigniew Ziobro skierował prywatny akt oskarżenia przeciwko Jaromirowi Netzlowi
  Zbigniew Ziobro chce się procesować byłym prezesem PZU Jaromirem Netzlem. Prywatny akt oskarżenia dotyczy sprawy zapisów rozmów z podsłuchów, o których zniknięcie miał "zadbać" Ziobro.
 • Zbigniew Ziobro
  Przeprosin i 20 tys. zł zadośćuczynienia żąda Zbigniew Ziobro w pozwie do "Polityki" za podanie nieprawdziwej informacji, jakoby PiS zarzuciło swój pomysł otwarcia zawodów prawniczych po tym, jak miał on rzekomo wpisać się na listę adwokatów.