• Dziecko ma szczepienie
  Minister zdrowia podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym obowiązkowymi szczepieniami przeciw pneumokokom będą objęte wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2017 r. - poinformowało w środę ministerstwo. Koszty szczepień będą finansowane z budżetu resortu.
 • Szczepienie
  Szczepienia to nie tylko korzyści zdrowotne dla osób, które je otrzymują i szerzej - dla populacji, ale także ekonomiczne, bo odporność to mniej chorób i hospitalizacji oraz mniej wydatków z tytułu zwolnień lekarskich – wskazują eksperci.
 • Filiżanka kawy z sercem
  Ogromne badanie z udziałem ponad 90 tysięcy osób wykazało, że regularne picie kawy pomaga uchronić się przed przedwczesną śmiercią z powodu chorób serca i cukrzycy.
 • Uśmiechnięta kobieta
  "Jak działa zdrowy człowiek... czyli co zrobić, żeby nie chorować" - to motto zainaugurowanej dziś kampanii społecznej, której celem jest zachęcenie Polaków do zdrowego trybu życia. Akcja zorganizowana jest przez Ministerstwo Zdrowia.
 • Mężczyzna u lekarza
  Nie bez powodu mówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Różnimy się wyglądem, charakterem, a także sposobem dbania o siebie i własne zdrowie. W zależności od płci jesteśmy też mniej lub bardziej podatni na zupełnie inne choroby, które w dodatku mogą mieć u nas różny przebieg i objawy. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się lekarze zajmujący się medycyną kobiecą lub męską. Z jakimi problemami można się do nich zgłaszać?
 • Kobieta u lekarza
  Polacy narzekają, że nie mają dostępu do lekarzy, a jednocześnie niechętnie korzystają z bezpłatnej profilaktyki
 • Souvenaid®
  Choroba Alzheimera w największym stopniu doświadcza chorego, ale pośrednio wpływa także na całe jego otoczenie. Na rodzinie i bliskich osoby z chorobą Alzheimera spoczywa bowiem opieka nad nim. Szacuje się̨, że w Polsce 92% chorych na Alzheimera przebywa w domu od początku choroby, aż do jej końca.
 • Mężczyzna u lekarza
  Jak zachęcić Polaków do badań profilaktycznych - zastanawiają się specjaliści. Na imiennych zaproszeniach, wysyłanych w ramach narodowego programu - które bardzo często trafiają od razu do kosza - mamy hasło: "Badam się, mam pewność". Można je zastąpić innym: "Jestem trendy, bo się badam". Przecież chodzi o wykreowanie mody na badania profilaktyczne, bo dane statystyczne są alarmujące i zawstydzające.
 • Zimny prysznic hartuje organizm
  Jeśli chcesz mieć silny organizm, któremu niestraszne sezonowe infekcje, zahartuj go. Oto kilka sposobów.
 • Niemowlę z grzechotką
  Nawet ulubiona grzechotka bobasa może być szkodliwa dla jego zdrowia. Jak to możliwe? Bakterie, wirusy, pasożyty – wszystkie doskonale rozwijają się na codziennie dotykanych przez maluchy zabawkach, i mogą przeżyć na nich nawet kilka tygodni.