• Donald Tusk
  O wezwanie na świadka Donalda Tuska wniósł do sądu prokurator w procesie Tomasza Arabskiego i czworga innych urzędników, oskarżonych w trybie prywatnym o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r.
 • Jarosław Kaczyński i Małgorzata Gosiewska
  Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej powinny się odbyć, jeżeli wymaga tego dobro śledztwa i doprowadzi to do wyjaśnienia przyczyn katastrofy - podkreśliła posłanka PiS Małgorzata Gosiewska, wdowa po pośle Przemysławie Gosiewskim.
 • Zbigniew Ziobro
  W zespole smoleńskim Zbigniewa Ziobry zasiada prokurator prawomocnie skazany za nieumyślne zgubienie broni, podaje "Gazeta Wyborcza".
 • Andrzej Seremet w Sejmie
  Mamy prawo czuć się zaniepokojeni. Czegoś takiego w Polsce do tej pory nie doświadczyliśmy - tak prokurator generalny Andrzej Seremet komentuje przeprowadzane przez PiS zmiany w Trybunale Konstytucyjnym, mediach oraz prokuraturze. W wywiadzie przeprowadzonym na odchodnym, zanim minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przejmie jego funkcję i obowiązki, Seremet krytycznie ocenia między innymi pomysł dekomunizowania sądów i prokuratury, stwierdza również wprost, że nie było zamachu w Smoleńsku.
 • Smoleńska konferencja prokuratury
  Na pokładzie Tu 154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku nie doszło do wybuchu. Poinformował o tym prokurator wojskowy Ireneusz Szeląg podczas konferencji Naczelnej Prokuratury Wojskowej, powołując się na opinie biegłych. Na sali dało się słyszeć okrzyki "To chamstwo, co prokuratura wyprawia".
 • Pełnomocnik ofiar katastrofy smoleńskiej nie przebiera w słowach. W liście do prokuratora generalnego żąda wyjaśnienia przyczyn, które spowodowały opóźnienia w dostarczeniu ponad 300 próbek z wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.
 • Poseł PiS zapowiedział, że skieruje pismo do prokuratora generalnego w sprawie wprowadzania w błąd posłów Prawa i Sprawiedliwości przez szefa MSW. Ma się też zwrócić w tej sprawie do marszałek Sejmu. O co dokładnie poszło?
 • Mec. Stefan Hambura na miejscu ekshumacji zwłok Anny Walentynowicz
  Pełnomocnik rodziny Anny Walentynowicz wnosi o wyłącznie 6 prokuratorów z postępowania dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Stefan Hambura domaga się, aby wojskowi śledczy zostali powstrzymani "od udziału we wszelkich czynnościach prowadzenia, nadzorowania i informowania o przebiegu śledztwa."
 • Sąd
  Autor filmów dokumentalnych m.in. o związkach Lecha Wałęsy z SB oskarżony. Za wdarcie się na Cmentarz Powązkowski i uderzenie policjanta grodzi mu do trzech lat więzienia.
 • Po ponad 2,5 roku od katastrofy smoleńskiej do Polski mają w środę trafić próbki pobrane z wraku Tu-154M. Przywieźć je mają specjalnym samolotem polski prokurator i biegły.