• Chorzy na raka prostaty mają inne leki refundowane
  Na nowej liście refundacyjnej znalazł się innowacyjny lek - degareliks, bardzo potrzebny części chorych na zaawansowanego raka prostaty - przypominają urolodzy i onkolodzy. Wyrażają zarazem niepokój w związku ze wzrostem dopłat pacjentów do starszych leków.
 • Czy wasz z rakiem? To widać na dłoni
  Wyniki tych badań są bardzo interesujące. Bo i teoria, jaką sprawdzali naukowcy, jest dość nietypowa. Okazuje się, że u mężczyzn długość jednego z palców może mieć związek z rozwojem raka prostaty.
 • W 2020 r. na raka prostaty zachoruje w Polsce prawie 18 tysięcy mężczyzn
  Specjaliści alarmują: w ciągu 10 lat gwałtownie zwiększy się u mężczyzn zachorowalność na nowotwory, w tym na raka prostaty, który już teraz jest trzecim najbardziej zabójczym nowotworem u panów. Jak się przed tym uchronić?
 • Siedem filiżanek herbaty dziennie zwiększa ryzyko raka prostaty
  Te wyniki badań mogą zaniepokoić mężczyzn. Otóż analiza stanu zdrowia ponad sześciu tysięcy ochotników wykazała, że picie herbaty wiąże się z ryzykiem zachorowania na raka. Może nawet wzrosnąć o 50 procent, jeśli...
 • Badanie prostaty to konieczność
  Ustanowienie w Dniu Ojca, 23 czerwca, Ogólnopolskiego Dnia Świadomości Raka Prostaty - to cel tegorocznej, II edycji kampanii "Prostata na lata". W ten sposób organizatorzy akcji chcą promować badania prostaty.
 • Przerost prostaty - wstydliwy problem mężczyzn
  Czterdzieści procent mężczyzn po pięćdziesiątce ma problemy z prostatą. Jeśli jesteś w tej grupie, dobrze wiesz, jakie to uciążliwe. Kłopoty z oddawaniem moczu, problemy z erekcją… Koszmar. Jeżeli Ciebie to nie dotyczy - zobacz, jak temu zapobiec!
 • Problemy z prostatą same nie miną
  Według statystyk około 40 procent mężczyzn w wieku od 40 do 60 lat ma problemy z prostatą. Efektem tych dolegliwości są najczęściej kłopoty z oddawaniem moczu. Przerost prostaty utrudnia także osiąganie satysfakcji seksualnej. Co z tym robić?
 • Pizza chroni przed rakiem prostaty?
  Świetna wiadomość dla amatorów pizzy. Jeśli jest ona obficie posypana odpowiednimi przyprawami, może zapobiegać rozwojowi raka prostaty. Dowiedz się, która pizza ma wyjątkowe właściwości lecznicze.
 • Warren Buffett wyznał, że choruje na raka
  Inwestor giełdowy, przedsiębiorca i filantrop, teraz także pacjent. Jeden z najbogatszych ludzi świata, Amerykanin Warren Buffett, ogłosił, że choruje na raka prostaty. Uspokoił jednak, że nowotwór wykryto w początkowym stadium, dlatego rokowania są pomyślne.
 • Zabieg obrzezania jako profilaktyka nowotworu prostaty?
  Zabieg usunięcia napletka może uratować życie wielu panom – dowodzą uczeni. Okazuje się, że obrzezanie zmniejsza ryzyko zachorowania na groźny nowotwór.