• Zabieg obrzezania jako profilaktyka nowotworu prostaty?
  Zabieg usunięcia napletka może uratować życie wielu panom – dowodzą uczeni. Okazuje się, że obrzezanie zmniejsza ryzyko zachorowania na groźny nowotwór.
 • Karkówka z grilla - smakowita, ale niebezpieczna dla zdrowia
  Chrupiąca karkóweczka lub dobrze wysmażony stek - aż ślinka cieknie na samą myśl o takiej wyżerce. Ostatnie odkrycie naukowców odbiera jednak apetyt. Okazuje się, że jedzenie grillowanego mięsa podnosi ryzyko zapadnięcia na nowotwór prostaty.
 • Kontrowersyjne badania na raka. Nie zawsze powiedzą prawdę
  Badanie antygenu PSA w ramach badań przesiewowych zmniejsza ryzyko zgonu z powodu raka prostaty o 20-30 proc. Ale zanim pacjent się na nie zdecyduje koniecznie musi porozmawiać o dobrych i złych stronach tego testu z urologiem - oceniają eksperci.
 • Według American Cancer Society, rak prostaty wykrywany jest u co szóstego mężczyzny
  Testy PSA są mało przydatne we wczesnemu wykrywaniu raka prostaty u mężczyzn po 50. roku życia. W najnowszej opinii U.S. Preventive Services Task Force, takie badania wyrządzają nawet więcej złego niż dobrego. Nie wszyscy specjaliści się z tym zgadzają.
 • Uczeni sprawdzili, czy preparaty z wyciągiem z owoców boczni pikowanej działają
  Panowie cierpiący na dolegliwości spowodowane łagodnym przerostem prostaty często sięgają po suplementy łagodzące te objawy. W przypadku jednego środka powinni być ostrożni - według naukowców nie działa.
 • Badania brytyjskich naukowców dają nadzieję w walce z rakiem prostaty
  Rak prostaty to jeden z najczęstszych nowotworów atakujących mężczyzn. Ale właśnie zyskaliśmy w walce z nim nową broń. Promieniowanie alfa. To naprawdę działa!
 • Ruszają zapisy na bezpłatne badania prostaty dla mężczyzn po 50. roku życia
  Od piątku ruszają zapisy na bezpłatne badania prostaty dla mężczyzn po 50. roku życia. Badania będą wykonywane w ramach Tygodnia Urologii w dniach 12-16 września w 32 miastach Polski - poinformowało PAP Polskie Towarzystwo Urologiczne, organizujące akcję.
 • Z szacunków wynika, że w ciągu najbliższych 50 lat liczba mężczyzn w wieku produkcyjnym zmaleje o prawie 24 mln.
  Problemy psychiczne mężczyzn są trudne do wykrycia i rzadko leczone - wynika z raportu o stanie zdrowia mężczyzn opracowanego przez badaczy pracujących dla Komisji Europejskiej. Postulują, by stan zdrowia Europejczyków poprawić m.in. rozszerzając zakaz palenia.
 • Szczepionka na raka prostaty wyleczyła chore myszy
  Co prawda szczepionka na razie wyleczyła laboratoryjne myszy, ale z ogromnym sukcesem, bo aż 80 procent z nich.
 • "Diagnoza: rak prostaty" - słyszy to codziennie 20 mężczyzn w Polsce
  Każdego dnia 20 mężczyzn w Polsce słyszy diagnozę: "nowotwór prostaty". Wielu z nich przychodzi po pomoc zbyt późno, między innymi z uwagi na krępujące badanie, które może pomóc w szybkiej diagnozie raka. Lekarze apelują, by odrzucić wstyd. Tu chodzi o życie.