• Badanie prostaty ważne w profilaktyce antynowotworowej
  Dwie trzecie mężczyzn w wieku min. 40 lat nigdy nie wykonało badania profilaktycznego w kierunku raka prostaty – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Prostata na lata”. Wśród nich 29,4% nigdy nie badało się profilaktycznie pod kątem raka prostaty i nie ma określonych planów w tym zakresie. Kolejne 27,4% nie wykonywało badań profilaktycznych i w ogóle nie widzi takiej potrzeby.
 • Czy wasz z rakiem? To widać na dłoni
  Wyniki tych badań są bardzo interesujące. Bo i teoria, jaką sprawdzali naukowcy, jest dość nietypowa. Okazuje się, że u mężczyzn długość jednego z palców może mieć związek z rozwojem raka prostaty.
 • W 2020 r. na raka prostaty zachoruje w Polsce prawie 18 tysięcy mężczyzn
  Specjaliści alarmują: w ciągu 10 lat gwałtownie zwiększy się u mężczyzn zachorowalność na nowotwory, w tym na raka prostaty, który już teraz jest trzecim najbardziej zabójczym nowotworem u panów. Jak się przed tym uchronić?
 • Siedem filiżanek herbaty dziennie zwiększa ryzyko raka prostaty
  Te wyniki badań mogą zaniepokoić mężczyzn. Otóż analiza stanu zdrowia ponad sześciu tysięcy ochotników wykazała, że picie herbaty wiąże się z ryzykiem zachorowania na raka. Może nawet wzrosnąć o 50 procent, jeśli...
 • Pizza chroni przed rakiem prostaty?
  Świetna wiadomość dla amatorów pizzy. Jeśli jest ona obficie posypana odpowiednimi przyprawami, może zapobiegać rozwojowi raka prostaty. Dowiedz się, która pizza ma wyjątkowe właściwości lecznicze.
 • Zabieg obrzezania jako profilaktyka nowotworu prostaty?
  Zabieg usunięcia napletka może uratować życie wielu panom – dowodzą uczeni. Okazuje się, że obrzezanie zmniejsza ryzyko zachorowania na groźny nowotwór.