• Mężczyzna
  Rak jest poważnym wyzwaniem zarówno medycznym, jak i psychologicznym oraz finansowym – powedzieli eksperci na konferencji prasowej w Warszawie inaugurującej kampanię edukacyjną „Rada na raka prostaty”.
 • Mężczyzna u lekarza
  Mamy coraz lepsze wyniki leczenia raka prostaty - przekonują specjaliści. Podkreślają, że mężczyźni nie powinni zwlekać z wizytą u lekarza, ponieważ rak wcześnie wykryty jest wyleczalny. Dziś odbywa się I Warszawskie Seminarium Uroradioonkologii.
 • Witamina E zwiększa ryzyko raka?
  Uwaga! Naukowcy ostrzegają mężczyzn - zażywanie suplementów z selenem i witaminą E wcale nie musi chronić przed rakiem prostaty. Co więcej, może zwiększyć ryzyko wystąpienia nowotworu.
 • W 2020 r. na raka prostaty zachoruje w Polsce prawie 18 tysięcy mężczyzn
  Specjaliści alarmują: w ciągu 10 lat gwałtownie zwiększy się u mężczyzn zachorowalność na nowotwory, w tym na raka prostaty, który już teraz jest trzecim najbardziej zabójczym nowotworem u panów. Jak się przed tym uchronić?
 • Kontrowersyjne badania na raka. Nie zawsze powiedzą prawdę
  Badanie antygenu PSA w ramach badań przesiewowych zmniejsza ryzyko zgonu z powodu raka prostaty o 20-30 proc. Ale zanim pacjent się na nie zdecyduje koniecznie musi porozmawiać o dobrych i złych stronach tego testu z urologiem - oceniają eksperci.
 • Badania brytyjskich naukowców dają nadzieję w walce z rakiem prostaty
  Rak prostaty to jeden z najczęstszych nowotworów atakujących mężczyzn. Ale właśnie zyskaliśmy w walce z nim nową broń. Promieniowanie alfa. To naprawdę działa!
 • Lek z soi może hamować przerzuty raka prostaty
  Eksperymentalny lek z soi może blokować przerzuty raka prostaty do innych narządów i tkanek - sugerują amerykańskie badania, o których informuje serwis EurekAlert.