• Jeśli masz kompleksy na punkcie niepełnego uśmiechu, to wiedz, że wizyta u stomatologa może rozwiązać twój problem na zawsze. Implanty, ruchoma proteza, a może nowoczesna proteza na implantach – co wybrać? Radzimy się ekspertów.
 • Proteza w szklance
  Wokół tematu protez zębowych krąży wiele nieprawdziwych i krzywdzących mitów. Niestety wielu z nas ulega takim stereotypom, w tym także ich użytkownicy. Takie myślenie rzutuje negatywnie na samopoczucie, pewność siebie i samoocenę osób korzystających z protez. Odczuwają oni wstyd, który ogranicza ich w codziennym życiu, przez co często zamykają się w domu i odcinają się od rodziny, przyjaciół oraz pasji. Jednak nie musi tak być. Każdy użytkownik protezy może cieszyć się pełnią życia, bez ograniczeń i poczucia wstydu.
 • Polska policja
  Policjanci takiego przypadku jeszcze nie mieli. Mundurowi zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który nie miał nóg. A protezą, którą powinien mieć na nodze, posługiwał się ręką, wciskając gaz, hamulec i sprzęgło. Jednak to jeszcze nie wszystko…  
 • Ucho
  A co, jeśli lekarze mieliby możliwość modyfikowania w bezpieczny sposób protez, które już wszczepili pacjentom? Bez powrotu na stół operacyjny, bez oczekiwania na zabieg, bez dyskomfortu dla pacjenta
 • Badanie w laboratorium
  Sztuczną ślinę, która ma pomagać pacjentom używającym np. protez czy mającym kłopoty z wydzielaniem naturalnej śliny, opatentowali naukowcy z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i firma Nantes Systemy Nanotechnologii.
 • Ból zęba
  Wbrew pozorom braki zębowe nie są naturalną konsekwencją procesu starzenia się. O ile u dziecka utrata zębów mlecznych jest czymś normalnym, to u dorosłego najczęściej winne są nasze zaniedbania, choroby dziąseł oraz urazy – informują stomatolodzy.
 • Jak dbać o protezę?
  Kojarzysz zabawne filmy z YouTube, na których starszej osobie wypada z ust proteza? Może nawet oglądając je zaśmiałeś się na głos. Mamy niedobrą wiadomość: istnieje duże prawdopodobieństwo, że i ty będziesz musiał kiedyś skorzystać ze „sztucznej szczęki”, a jej wypadanie stanie się codziennym utrapieniem. Jest to jeden z kilku podstawowych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy protez na całym świecie. Niestety, jest ich więcej. Podpowiadamy, jak je rozwiązać.
 • TYTANOWY IMPLANT STAWU BIODROWEGO DLA 78-LATKI
  Tytanową endoprotezę, wykonaną z wykorzystaniem technologii 3D wszczepili 78-letniej pacjentce lekarze w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Poprzednia endoproteza odmówiła posłuszeństwa, pojawiły się też duże ubytki kostne, które uniemożliwiły standardowe leczenie.
 • Dziewczynka straciła zęba
  Chwila nieuwagi, pechowa zabawa, niefortunny upadek i… ząb wypada z ust. To, niestety, dość częsta sytuacja. Na szczęście, w wielu przypadkach wybity ząb można uratować. O tym, jak to zrobić, rozmawiamy z lek. stom. Przemysławem Stankowskim, specjalistą z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz autorem poradnika „Bądź bystry u dentysty”.
 • Proteza w szklance
  W Polsce jest już dostępna metoda rehabilitacji uśmiechu, umożliwiająca rekonstrukcję pełnego uzębienia i przywrócenie prawidłowych funkcji jamy ustnej w zaledwie 24 godziny. To rozwiązanie dla osób zmagających się z bezzębiem, rozległymi ubytkami, a także dla osób, które noszą niewygodne ruchome protezy.