• Abp Sławoj Leszek Głódź
  Porusza mnie świadectwo księży, którzy zwrócili się z listem do nuncjusza apostolskiego ws. abp Głódzia; jeżeli te sprawy są wiarygodne, to będą kompetentnie zbadane, a papież podejmie kompetentne decyzje - powiedział prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.
 • Abp Wojciech Polak
  - Niepodległa Polska to nie mury i zasieki, wznoszone z lęku czy nienawiści, ale dłonie wyciągnięte w geście przebaczenia i miłości, jedni ku drugim - przekonywał abp Wojciech Polak.
 • Arcybiskup Wojciech Polak, nowy prymas Polski
  Papież wybrał najmłodszego prymasa w historii episkopatów Europy. Nuncjatura Apostolska ogłosiła, że 49-letni arcybiskup Wojciech Polak, dotychczasowy sekretarz Episkopatu Polski, zostanie prymasem. Decyzję równolegle ogłoszono w siedzibie nuncjatury w Warszawie i w Gnieźnie.
 • Arcybiskup Józef Kowalczyk
  Prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk kończy dziś 75 lat. Zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego złożył na ręce papieża rezygnacji z urzędu biskupa diecezji gnieźnieńskiej, którą kieruje. Tym samym może przestać być prymasem. O tym czy przejdzie na emeryturę, czy nadal będzie pracował na swoim obecnym miejscu zdecyduje papież Franciszek.
 • Papież Benedykt XVI
  Papież kończy dziś misję chwalebną, godną uznania i wielkiego szacunku - mówił w radiowej Jedynce prymas Polski. Arcybiskup Józef Kowalczyk podkreślał, że należy dziękować Benedyktowi XVI, że mimo 86 lat ma tak trzeźwy umysł, iż jest zdolny podjąć decyzję o ustąpieniu.