• Prymas Wojciech Polak
  Zachowanie proboszcza było absolutnie niedopuszczalne i nieodpowiedzialne - powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do sprawy proboszcza z Załubic, który podczas pogrzebu zmarłego nastolatka stwierdził, że nie powinno być mszy żałobnej, bo chłopiec nie chodził na religię.
 • Łaska wiary i poprzednicy - za to dziękował kardynał Józef Glemp w ostatnim liście przed operacją. Swoisty testament zmarłego w środę hierarchy odczytał podczas mszy pogrzebowej w Archikatedrze św. Jana metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz.
 • Pogrzeb kardynała Glempa w archikatedrze
  Zakończyła się msza święta pogrzebowa kardynała Józefa Glempa. W archikatedrze obecne były jedynie oficjalnie zgłoszone delegacje. Dla wiernych na Placu Zamkowym ustawione zostały telebimy.
 • Pogrzeb Prymasa kard. Józefa Glempa
  "Był przydatny Kościołowi i ojczyźnie, propagował dialog" - tak hierarchowie wspominają kardynała Józefa Glempa. Zmarłego w środę wieloletniego prymasa Polski w stołecznej bazylice świętego Krzyża żegnali duchowni i wierni. Odprawiający homilię podczas mszy żałobnej arcybiskup Józef Michalik wspominał kardynała jako autentycznego ucznia Chrystusa, człowieka głębokiej wiedzy i duchowej kultury, o doskonałej pamięci.
 • Prymas Józef Glemp
  Rozpoczęły się trzydniowe uroczystości żałobne prymasa Józefa Glempa. W pierwszej warszawskiej świątyni wystawiono trumnę z ciałem zmarłego w środę kardynała.
 • Kardynał Kazimierz Nycz
  "Prymas Józef Glemp może być krytykowany za niektóre wypowiedzi z czasu stanu wojennego" - uważa kardynał Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski oceniał zmarłego kardynała w pierwszy dzień trwającego trzy dni pogrzebu.