• Abp Wojciech Polak
  Nominacja 49-letniego dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Wojciecha Polaka na jej metropolitę i prymasa Polski to odmłodzenie Kościoła w naszym kraju. Taka opinia panuje również w Watykanie.
 • Arcybiskup Wojciech Polak, nowy prymas Polski
  Papież wybrał najmłodszego prymasa w historii episkopatów Europy. Nuncjatura Apostolska ogłosiła, że 49-letni arcybiskup Wojciech Polak, dotychczasowy sekretarz Episkopatu Polski, zostanie prymasem. Decyzję równolegle ogłoszono w siedzibie nuncjatury w Warszawie i w Gnieźnie.
 • Arcybiskup Józef Kowalczyk
  Prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk kończy dziś 75 lat. Zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego złożył na ręce papieża rezygnacji z urzędu biskupa diecezji gnieźnieńskiej, którą kieruje. Tym samym może przestać być prymasem. O tym czy przejdzie na emeryturę, czy nadal będzie pracował na swoim obecnym miejscu zdecyduje papież Franciszek.
 • Papież Benedykt XVI
  Papież kończy dziś misję chwalebną, godną uznania i wielkiego szacunku - mówił w radiowej Jedynce prymas Polski. Arcybiskup Józef Kowalczyk podkreślał, że należy dziękować Benedyktowi XVI, że mimo 86 lat ma tak trzeźwy umysł, iż jest zdolny podjąć decyzję o ustąpieniu.