• Plakat
  21 filmów Andrzeja Wajdy w wersjach DCP, wystawa plakatów, zdjęć i kopii obrazów, seminarium oraz seria master courses w Hongkongu to prawdopodobnie największa w tym momencie impreza na świecie, prezentująca dorobek Wajdy. Planowana była w ramach obchodów jego 90. urodzin. Niestety okazało się, że otwierana jest już po śmierci Artysty.
 • Jedna z gwiazd na czerwonym dywanie w Cannes
  Polskie filmy rzadko trafiają do konkursu w Cannes. Potwierdza to niestety trwająca właśnie 69. edycja festiwalu. O ile w Berlinie czy w Karlowych Warach polskie kino z powodzeniem walczy o Złote Niedźwiedzie czy Kryształowe Globy, to na Lazurowym Wybrzeżu jakoś o nas cicho. Żebyśmy zaistnieli tam tak jak chociażby Rumuni czy Węgrzy…
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  140 712 zł – tyle w okresie 30 lat wyniesie całkowity koszt kredytu w PKO Banku Polskim, który zajął I miejsce w kwietniowym rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl. Na jakich warunkach skłonny on jest udzielić kredytu naszym klientom? Jaką ofertę przygotowały inne banki? Sprawdzamy!
 • Ewa Kopacz
  Jutro zapadną decyzję w sprawie Rządowego Centrum Legislacji - zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Chodzi o zbyt późne opublikowanie przez RCL ustawy ws. rajów podatkowych. Premier zapoznała się z raportem w tej sprawie. Szykuje się także przegląd resortów.
 • Prędkościomierz i licznik kilometrów
  Nowe przepisy nakazujące diagnostom odnotowywanie stanu licznika badanego pojazdu są fikcją. Nawet jeśli właściciel samochodu sfałszował przebieg, raczej ujdzie mu to na sucho
 • Mechanik przy pracy
  Portugalscy mechanicy mają poważne braki warsztatowe. Organizacja DECO, która broni praw konsumentów, zbadała jak wywiązują się z obowiązków stacje kontroli pojazdów.
 • Przegląd najlepszych MEMów minionego tygodnia
  Z czego w ostatnich dniach śmiał się polski internet? Ze złej pogody, Bożego Ciała, polskich dróg, końca seriali i jak zwykle, polityków. Oto nasz subiektywny przegląd najlepszych memów tego tygodnia.
 • Przegląd najleoszych MEMów minionego tygodnia
  Biedronka Narodowa, niecenzuralne słowa w ustach posłanki Pawłowicz i spotkanie założyciela Facebooka z ministrem Bonim, oto tematy, z którym w minionym tygodniu śmiał się polski internet. Zobacz nasz subiektywny przegląd najlepszych MEMów.
 • Warsztat samochodowy
  Masz japoński samochód marki Toyota, Nissan, Honda lub Mazda? Może Cię czekać dodatkowy przegląd techniczny. Przedstawiciele japońskiego ministerstwa transportu poinformowali, że prawie 3 miliony aut wyprodukowanych w japońskich fabrykach może mieć problem z poduszkami powietrznymi. Producenci twierdzą, że liczba wadliwych samochodów może być większa i w sumie wynieść 3 miliony 400 tysięcy.
 • Wszystkie oddane już do użytku dreamlinery muszą przejść obowiązkowy przegląd. W kilku maszynach wykryto bowiem awarię przewodów paliwowych, która w najgorszym wypadku mogłaby doprowadzić do pożaru.