• Przegląd techniczny
  Rząd idzie na wojnę z samochodami trującymi powietrze w Polsce. Nowe zaostrzone przepisy, o których poinformował resort środowiska najmocniej uderzą w kierowców aut z wyciętym filtrem DPF. Tym samym potwierdzają się nasze wcześniejsze doniesienia dotyczące wprowadzenia bardziej restrykcyjnych przeglądów technicznych.
 • Policja sprawdzi światła samochodów i wyśle na przegląd
  90 proc. pojazdów w Polsce ma źle ustawione reflektory – alarmuje Instytutu Transportu Samochodowego. A policja do 16 grudnia będzie prowadzić ogólnopolską akcję – funkcjonariusze drogówki dokładnie skontrolują oświetlenie w samochodach. Kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości, będą kierowani na stacje diagnostyczne.
 • Przegląd auta
  Po zaostrzeniu zasad dotyczących przeglądów technicznych, czas na podwyżki opłat dla kierowców - taki wniosek płynie z pisma wysłanego do premiera Mateusza Morawieckiego przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów.
 • Dowód rejestracyjny
  W poniedziałek 13 listopada wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące przeprowadzania badań technicznych pojazdów. W myśl zmienionych zasad trzeba będzie płacić z góry - i to niezależnie od tego, czy samochód pomyślnie przejdzie kontrolę, czy nie. Ale nie każda usterka przesądza o negatywnym wyniku przeglądu.
 • Badanie techniczne auta
  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o ruchu drogowym, zakładającą przyspieszenie wejścia w życie przepisów dotyczących systemu CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji pojazdów. A to oznacza zmianę zasad przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Od 30 października trzeba będzie płacić z góry - i to niezależnie od tego, czy samochód pomyślnie przejdzie kontrolę, czy nie.