• Mężczyzna trzyma się za bolący brzuch
  Tradycyjne święta w naszym kraju słusznie kojarzą się z suto zastawionym stołem. Wiele osób z wytęsknieniem czeka na wigilijne potrawy, a potem cierpi z przejedzenia.
 • Święta Bożego Narodzenia - jak tu nie przytyć?
  Święta Bożego Narodzenia to czas dietetycznej dyspensy - bo jak nie spróbować wszystkich świątecznych potraw? Jak odmówić sobie jeszcze jednego kawałka sernika, skoro wyszedł tak pyszny? Są jednak proste i niekoniecznie uciążliwe sposoby, by poczuć smak świąt, a jednocześnie zmniejszyć ryzyko pojawienia się dodatkowych kilogramów. Porozmawialiśmy na ten temat z dietetykiem.
 • Święta bez przejedzenia? To możliwe
  Smażone ryby, sałatki z majonezem i słodkie ciasta mogą być dla żołądka sporym obciążeniem. Zadbaj więc o to, by dania królujące na świątecznym stole były light. Jak tego dokonać? Podpowiadamy!
 • Święta Bożego Narodzenia
  Im bliżej Bożego Narodzenia, tym częściej w rozmowach pojawia się temat świątecznego menu i obawy o to, ile przytyjemy w tym roku. Nadprogramowe kilogramy są niestety bardzo prawdopodobne, bo podczas Świąt jedzenie praktycznie ciągle nam towarzyszy. Jak więc jeść, by się nie przejeść? O kilka rad poprosiliśmy dietetyka.
 • Bombka z centymetrem
  W Święta pozwalamy sobie na wiele: długie godziny spędzone przy stole i duże ilości jedzenia, źle wpływają na nasz organizm i samopoczucie. Co zrobić, aby po Świętach poczuć się lekko i w ekspresowym tempie powrócić do formy? Przede wszystkim należy dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i wartości odżywczych, tak aby łatwiej i szybciej mógł zregenerować się po świątecznym biesiadowaniu. Z pomocą przychodzą bakalie.
 • Pączek
  Nowy związek chemiczny może pomóc w walce z uciążliwymi skutkami tłustego czwartku. Tak sugerują naukowcy, którzy podkreślają jednak, że nie stanie się to od razu.
 • Jak wrócić do "normalności" po świętach?
  Całodniowe biesiadowanie, godziny na sofie przed telewizorem i wylegiwanie się w łóżku do południa. Na taki "luksus" mogłeś pozwolić sobie w trakcie świąt. Wraca jednak szara codzienność. Jak się w niej szybko odnaleźć?
 • Obżarstwo
  Właśnie zjadłeś obfity obiad lub danie typu fast food i czujesz się z tym źle? Możesz cofnąć szkody, jakie wyrządza posiłek zawierający dużą ilość tłuszczu.
 • Problem z zapięciem spodni
  Coraz większymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – niesamowity i wyjątkowy czas. Właśnie wtedy najchętniej odwiedzamy rodzinę oraz przyjaciół. Spotkania w gronie najbliższych zachęcają do tego, aby spróbować pysznych potraw świątecznych. Kto z nas nie lubi rozmawiać przy suto zastawionym stole? Wobec takiej ilości dań istnieje jednak ryzyko przejedzenia, co wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jak sobie z tym poradzić? Czy można zapobiec przejedzeniu?
 • Wielkanocne dania
  Święta to czas, kiedy na stołach pojawiają się mięsa i wędliny w najróżniejszych odsłonach. Do tego jaja, sałatki z majonezem i dużo słodkich ciast. To wszystko bardzo kaloryczne i tuczące potrawy - ostrzegają eksperci.