• Lody
  Lato, zwłaszcza takie gorące jak tegoroczne, to czas kiedy zjadamy ogromne ilości lodów. Czy należą one do grupy bezpiecznych słodyczy? Zdaniem dietetyków niestety tak nie jest. Dwie gałki lodów to około 250 kilokalorii, czyli tyle samo, ile zawiera pół tabliczki czekolady.
 • Niebezpieczne przekąski?
  Nieodpowiednia dieta może przyczynić się do rozwoju nowotworu. Na szczęście wiemy już, które produkty są wyjątkowo szkodliwe. Tym razem przedstawiamy popularne przekąski o możliwym działaniu kancerogennym.
 • Lody
  Uwielbiają je prawie wszyscy, jednak narosło wokół nich sporo mitów. Czy przez to, że są zimne, naprawdę odchudzają i możemy jeść je bez ograniczeń? Czy warto przygotowywać je samemu, czy może pokusić się o zakup w sklepie? Obalamy mity dotyczące lodów, ale też zachęcamy do ich jedzenia. Pamiętajmy, że najzdrowsze ze wszystkich są sorbety, zrobione głównie z wody i owoców Smacznego!
 • Czekolada
  Czekolada to połączenie przyjemności płynącej ze smaku oraz jej korzystnego działania na nasz organizm. Słodkość zawiera ponad 600 substancji pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Jej jedzenie korzystnie wpływa na nasz system nerwowy. Oto 6 powodów, dla których jeszcze bardziej pokochasz tę przekąskę.
 • Dziecko je cytrynę
  Próchnica - to najczęstsza choroba wśród dzieci. Popsute zęby ma 85 procent 6-latków i prawie 95 procent 18-latków. Pacjenci narzekają, że na wizytę u dentysty z dzieckiem w publicznej służbie zdrowia trzeba czekać miesiąc - dwa. Większość osób, szuka wiec pomocy stomatologicznej w prywatnych gabinetach.
 • Jak słodycze działają na mózg?
  Napoje, batoniki, ciasteczka, słodkie przekąski - lepiej odstaw je czym prędzej. Naukowcy odkryli, że takie produkty bardzo niekorzystnie oddziałują na mózg.