• Co jeść, kiedy
  Czekolada, kebab, a może niskokaloryczna sałatka? Po co sięgnąć, kiedy nagle dopada cię stres?
 • Lody
  Lato, zwłaszcza takie gorące jak tegoroczne, to czas kiedy zjadamy ogromne ilości lodów. Czy należą one do grupy bezpiecznych słodyczy? Zdaniem dietetyków niestety tak nie jest. Dwie gałki lodów to około 250 kilokalorii, czyli tyle samo, ile zawiera pół tabliczki czekolady.
 • Orzechy
  Większość z nas orzechy traktuje jako słoną przekąskę, zajadaną przed telewizorem. Tłumaczymy ich brak w diecie… kalorycznością. Często zapominamy, że orzechy są tak kaloryczne, gdyż są tłuste. I jest to bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które obniżają poziom złego cholesterolu. Zjadając około 30 gramów, czyli garść orzechów dziennie, na pewno nie przytyjemy, za to dostarczymy swojemu organizmowi wiele dobrego. Zobaczcie jakie właściwości mają orzechy.
 • Pączek
  Obecnie tłusty czwartek kojarzy się z pączkami, faworkami i innymi słodkimi przekąskami. Dawniej na stołach pojawiało się mięso, słonina, boczek. Podstawowa zasada brzmiała „im tłuściej tym lepiej” - tłuszcz symbolizował szczęście i obfitość. Co warto wiedzieć o jego spożywaniu, aby najbliższy czwartek wyszedł nam na zdrowie? Kilku rad udziela ekspert kampanii „Poznaj się na tłuszczach” dietetyk mgr Ewa Kurowska
 • Banany
  O bananach często słyszymy, że są kaloryczną przekąską. Zapominamy jednak o ich cudownych właściwościach. Banan dzięki dużej zawartości cukru i błonnika doskonale nadaje się na śniadanie czy też przekąskę na trening, gdyż doda nam dużo energii. Pomaga na problemy z trawieniem i jest źródłem magnezu i potasu, a więc poprawia pamięć i koncentrację. Do czego przyda nam się skórka?
 • Pączek
  Będąc na diecie, często popełniamy małe grzeszki. Słabość do słonych oraz słodkich przekąsek może zniweczyć wiele tygodni starania się o wymarzoną sylwetkę. Oto najbardziej kaloryczne przekąski, których powinniśmy unikać.
 • Pączek
  Będąc na diecie, często popełniamy małe grzeszki. Słabość do słonych oraz słodkich przekąsek może zniweczyć wiele tygodni starania się o wymarzoną sylwetkę. Oto najbardziej kaloryczne przekąski, których powinniśmy unikać.
 • Mniejsze porcje mogą wpłynąć na zmniejszenie głodu
  Mistrz przekąsek Kubuś Puchatek miał jednak rację, jedząc małe co nieco. Bo jak dużo czekolady należy zjeść, aby odczuć satysfakcję? O wiele mniej niż się nam wydaje - przekonują naukowcy.
 • Wybierając słodycze w papierkach możemy kontrolować zjadaną ich ilość
  Orzeszki i słodycze to jedne z najpopularniejszych przekąsek zajadanych pomiędzy posiłkami. Choć zdajemy sobie sprawę, że nie służą one utrzymaniu szczupłej sylwetki, często trudno nam oprzeć się ich pokusie. Dla miłośników takich przekąsek mamy dobrą wiadomość, naukowcy odkryli, że jeśli wybierzemy orzeszki w łupinkach, a słodycze w papierkach, pomoże nam to ograniczyć spożycie kalorii aż o 40%.
 • Chcesz przestać podjadać? Dokładnie analizuj potrawy i sam proces jedzenia
  To zmora wszystkich osób, które próbują dbać o linię. Drobne przekąski, z pozoru niewinne podjadanie między posiłkami i waga nieubłaganie idzie w górę. Jak z tym walczyć? Naukowcy opracowali ciekawy sposób.