• Smutna nastolatka
  Rośnie liczba osób dotkniętych przemocą domową. W I półroczu 2014 r. policja wykryła o 42 proc. więcej przypadków w porównaniu z analogicznym okresem 2013 r. Pierwszy raz wskazano też na wykorzystywanie ekonomiczne.
 • Telefony
  Intymne rozterki, problemy towarzyskie i miłosne, zagrożenie płynące z internetu, a nawet – molestowanie seksualne. Nie wszystkie te tematy są poważnie traktowane przez dorosłych, jednak są miejsca, gdzie każdy z nich zostanie potraktowany z należytą uwagą. Mowa o telefonach zaufania dla dzieci i młodzieży. Jaką pomoc można znaleźć, gdzie jej szukać?
 • Przemoc domowa, przemoc w rodzinie
  Osoby, wobec których członkowie rodziny stosują przemoc, mają prawo do różnych form pomocy, począwszy od wsparcia specjalisty po znalezienie bezpiecznego schronienia lub usunięcie sprawcy przemocy ze wspólnie zajmowanego mieszkania. Jednak nowa lista form wsparcia, na które liczyć mogą ofiary przemocy, znacznie się wydłużyła.
 • Przemoc wobec dzieci i nastolatków to wciąż poważny problem.
  W ciągu ostatniego roku połowa nastolatków doświadczyła przemocy psychicznej ze strony dorosłych, 17 proc. zostało uderzonych przez dorosłego, a 8 proc. doświadczyło wykorzystywania seksualnego - wynika z badań Fundacji Dzieci Niczyje.
 • Przemoc to dziś powszechne zjawisko.
  Dwadzieścia dwie warszawskie placówki edukacyjne i opiekuńcze otrzymały we wtorek certyfikaty "Chronimy dzieci" przyznawane przez Fundację Dzieci Niczyje (FDN). Oznacza to, że ich pracownicy wiedzą, jak interweniować, gdy mają do czynienia z krzywdzeniem dzieci.
 • Przemoc wobec dzieci - oto wstrząsające dane!
  8 proc. dzieci doświadczyło molestowania seksualnego. Ponad połowa padła ofiarą przemocy psychicznej. Oto wstrząsające dane, które pochodzą z badań Fundacji Dzieci Niczyje.
 • Przemoc seksualna wobec polskich dzieci - alarmujące dane
  Zastraszająco duży procent polskich dziewcząt i chłopców doświadczył przemocy seksualnej - wynika z badań. Prawne możliwości przeciwdziałania przemocy seksualnej wobec dzieci wciąż nie są wystarczające - alarmują eksperci. 
 • Zobacz, co czyha na twoje dziecko w sieci
  Dziecięce majtki i sięgająca po nie internetowa łapka. Za pomocą tego sugestywnego obrazka Fundacja Dzieci Niczyje planuje uświadamiać rodzicom, ile zagrożeń czeka na ich pociechy w Internecie. Agresja, pornografia, narkotyki, promowanie anoreksji i kontakt z pedofilem to tylko część z nich.