• Profilaktyka raka piersi
  W 2030 r. do ponad 805 tys. zwiększy się liczba zgonów na świecie z powodu zaawansowanego raka piersi – wynika z raportu na temat ogólnoświatowej sytuacji kobiet z rozsianym rakiem piersi. W 2015 r. zmarło z tego powodu 561 tys. kobiet.
 • Rak piersi
  Chociaż zaawansowanego raka piersi obecnie nie można wyleczyć, to cierpiące na niego kobiety mogą żyć wiele lat i być co najmniej tak samo aktywne, jak przed diagnozą – przekonują lekarze oraz bohaterki nowej kampanii edukacyjnej „Wykorzystaj czas na życie!”.
 • Kobiety po 65. roku życia rzadziej są kierowane na radioterapię; obawy przed powikłaniami
  Wiek kobiety z rakiem piersi nie może decydować o wyborze optymalnej dla niej terapii. Jeśli starsza pacjentka nie cierpi na minimum trzy schorzenia przewlekłe i ma sprawny umysł może być leczona tak jak chore przed 65. rokiem życia - przypominają lekarze.
 • Steve Jobs nie poddał się operacji, lecz wolał stosować dietę wegańską, zioła, akupunkturę i inne metody alternatywne
  Pojawiło się wiele spekulacji, że gdyby Steve Jobs od razu poddał się operacji, gdy wykryto u niego raka trzustki, żyłby nadal. Jednak nie ma co do tego pewności, bo nowotwór to choroba nieobliczalna - przekonują specjaliści "New York Times".
 • Nowy lek na czerniaka wydłuża przeżycie w grupie chorych z przerzutami czerniaka do mózgu
  Nowy lek o nazwie ipilimumab, mający wiele wspólnego z odkryciami tegorocznego noblisty w dziedzinie medycyny i fizjologii, Ralpha Steinmana, jako pierwszy znacznie wydłuża przeżycie w grupie chorych z przerzutami czerniaka do mózgu - wskazują najnowsze badania.
 • Samodzielnie można rozpoznać raka skóry. Wtedy leczenie jest skuteczniejsze
  Może zaatakować każdego. Na początkowym etapie rozwoju nowotworu, kiedy zmiana jest miejscowa, można pozbyć się go dzięki prostemu zabiegowi chirurgicznemu. Najważniejsze, żeby rozpoznać raka jak najwcześniej.
 • Nowa terapia zadziałała u blisko 70 proc. pacjentek z przerzutami raka sutka do mózgu
  Zastosowanie chemioterapii z lekiem celowanym może pomóc kobietom z przerzutami raka piersi do mózgu. Metoda ta jest w stanie opóźnić naświetlanie mózgu średnio o 8 miesięcy - wynika z badań francuskich.