• Policja, zdjęcie ilustracyjne
  Łódzcy śledczy chcą, by sąd aresztował mężczyznę, podejrzewanego o porwanie 11-letniej Julki. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu 15 lat więzienia.
 • Rusza proces zabójcy działacza PiS w Łodzi
  Przed Sądem Okręgowym w Łodzi w czwartek ma się rozpocząć proces 63-letniego Ryszarda C., który w październiku ub. roku w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika - Pawła Kowalskiego.
 • Oskarżony mężczyzna miał zabić swoje dzieci, żeby zemścić się na żonie
  Łódzka prokuratura oskarżyła b. policjanta Janusza T. o uduszenie dwójki swoich dzieci - 4,5-letniej dziewczynki i 7-letniego chłopca. Mężczyzna zabił dzieci - bo jak mówił - chciał zemścić się na żonie. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.
 • Napastnik zadał kwiaciarce 20 ciosów nożem
  Przed łódzkim sądem okręgowym rozpoczął się w czwartek proces 32-letniego Pawła H. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa kwiaciarki ze Skierniewic. Mężczyzna najpierw zamówił trzy róże, a potem zaatakował kobietę nożem. Zadał jej 20 ciosów.
 • 18,5 tys. podrobionych produktów skonfiskowali w Łodzi policjanci
  18,5 tysiąca sztuk podrabianych towarów o wartości ponad 174 tys. zł zabezpieczyli na dwóch podłódzkich targowiskach i w domu handlowym w Łodzi celnicy i funkcjonariusze Straży Granicznej. Wśród zarekwirowanych towarów znalazły się m.in. odzież, torby oraz zabawki.
 • Złodziej ukradł paliwo warte 217 złotych
  Łódzka policja poszukuje złodzieja paliwa, który uciekając potrącił pracownicę stacji benzynowej, a następnie przejechał jej po nodze. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.
 • Złodziej "wypożyczał" od ofiar telefony komórkowe, by "zgrać brakujące oprogramowanie"
  Łódzcy policjanci zatrzymali 31-letniego oszusta, który obiecując młodym kobietom zatrudnienie podczas nagrywania teledysku, przywłaszczał sobie ich telefony komórkowe. Jego ofiarami były ekspedientki z galerii handlowych. Oszustowi grozi kara do 5 lat więzienia.
 • Policja przeprowadziła w Łodzi obławę na złodziejskie "dziuple" samochodowe
  Łódzcy policjanci zlikwidowali dwie tzw. dziuple samochodowe i zatrzymali czterech mężczyzn związanych z kradzieżami aut. Odzyskano kilka samochodów i części od wielu innych skradzionych w kraju. Podejrzanym grożą kary do ośmiu lat więzienia.
 • 46-latek pobił znajomego, bo był zazdrosny
  Łódzki sąd aresztował 46-letniego mężczyznę podejrzanego o śmiertelne pobicie swego 62-letniego znajomego. Według policji, motywem pobicia była prawdopodobnie zazdrość o partnerkę. Podejrzanemu grozi kara 12 lat więzienia.
 • Policja przeprowadziła w Łodzi akcję przeciw nielegalnym taksówkarzom
  10 taksówkarzy, którzy nie posiadają licencji na przewóz osób, i 12 przypadków braku legalizacji taksometru - to efekty akcji policji i Inspekcji Transportu Drogowego, skierowanej przeciwko nielegalnym taksówkarzom w Łodzi.