• Rusza proces zabójcy działacza PiS w Łodzi
  Przed Sądem Okręgowym w Łodzi w czwartek ma się rozpocząć proces 63-letniego Ryszarda C., który w październiku ub. roku w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika - Pawła Kowalskiego.
 • Adam Słomka
  Kandydujący do Senatu działacz KPN-OP Adam Słomka został w sobotę zatrzymany przez policję za zniszczenie stojącego w centrum Katowic pomnika poświęconego żołnierzom radzieckim. Kandydat namalował na nim faszystowskie i komunistyczne symbole.
 • Grób zamordowanego Marka Rosiaka
  Łódzki sąd okręgowy przedłużył w środę do końca lipca areszt dla Ryszarda C., który w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił w październiku ub. roku Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika - Pawła Kowalskiego.
 • "Monitorowanie internetu to cenzura i zamach na wolność"
  Monitoring internetu pod kątem agresywnych treści nie zlikwiduje przyczyn ich powstania, będzie natomiast cenzurą i zamachem na infrastrukturę, która służy wolności; podobnie z pomysłem monitoringu prasy i mediów - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP.
 • Borowski rozmawiał z prezydentem o obniżeniu agresji
  Standardy debaty publicznej powinny wyznaczać media publiczne; tematami takiej debaty powinny być sprawy najważniejsze dla Polski - powiedział poseł SdPl Marek Borowski po poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim.
 • Grzegorz Napieralski nie czuje się zagrożony
  Szef SLD Grzegorz Napieralski uległ argumentom szefa BOR, generała Mariana Janickiego. Do Sejmu przyszedł w poniedziałek w asyście funkcjonariusza Biura. Sam twierdzi jednak, że spotyka się niemal wyłącznie z wyrazami sympatii.
 • Waldemar Pawlak rozmawiał z prezydentem
   Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w piątek - w ramach cyklu spotkań z liderami partyjnymi - z prezesem PSL, wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. Po rozmowie w Pałacu Prezydenckim, Pawlak nie spotkał się z dziennikarzami.
 • Siedziba PiS już otwarta. Na schodach nadal ślady krwi
  Łódzka siedziba PiS, w której we wtorek 62-letni mężczyzna zastrzelił jedną osobę, a drugą ciężko ranił nożem, jest już otwarta. Do biura mogą wejść pierwsi petenci, choć na schodach widać jeszcze ślady krwi.
 • Sponsorowali republikanów, oszukiwali na podatkach
  Dwaj bracia-miliarderzy z Teksasu, sponsorzy Partii Republikańskiej (GOP), popełniali wielomilionowe oszustwa przy transakcjach giełdowych i ukrywali dochody w rajach podatkowych - twierdzi Komisja Kontroli Giełdy (S.E.C.).