• Kajdanki
  Policjanci z CBŚP zatrzymali pięć osób powiązanych z gangiem Bukaciaka specjalizującym się w porwaniach, handlu narkotykami i bronią. Kolejne zarzuty - tym razem dotyczące m.in. porwań - usłyszeli przebywający w areszcie Rafał S. ps. Szkatuła i Marcin K. ps. Belmondziak.
 • Rodzina Olewników w gdańskiej prokuraturze
  Danuta i Włodzimierz Olewnikowie stawili się we wtorek w gdańskiej Prokuraturze Apelacyjnej, by zapoznać się z postępami śledztw, w których badane są wszystkie okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika.
 • W trakcie pościgu policjanci postrzelili jednego z bandytów w nogi
  Stołeczna policja zatrzymała trzech sprawców rozboju i uprowadzenia mężczyzny. Podczas pościgu funkcjonariusze w obronie własnej użyli broni palnej. Jeden z przestępców z ranami postrzałowymi nóg trafił do szpitala - poinformowała KSP.
 • Al-Kaida Islamskiego Maghrebu domaga się co najmniej 90 mln euro za życie francuskich zakładników
  Al-Kaida Islamskiego Maghrebu domaga się co najmniej 90 mln euro za czterech francuskich zakładników uprowadzonych we wrześniu zeszłego roku w Nigrze - poinformowały w poniedziałek nigeryjskie źródła zbliżone do prowadzonych w tej sprawie negocjacji.
 • Ojciec bliźniaczek ze Szwajcarii: Zabiłem dziewczynki
  Ojciec uprowadzonych 6-letnich bliźniaczek w liście przyznał się do zamordowania dziewczynek - poinformowała w piątek szwajcarska policja, potwierdzając doniesienia prasy. Od ponad tygodnia policja ze Szwajcarii, Francji i Włoch poszukuje dziewczynek.
 • Włodzimierz Olewnik
  Gdańska prokuratura apelacyjna zajmuje się pogróżkami, jakie w grudniu ubiegłego roku usłyszał Włodzimierz Olewnik, ojciec uprowadzonego w 2001 r. i zamordowanego dwa lata później Krzysztofa Olewnika.
 • Matka odzyskała dziecko uprowadzone na Dominikanę
  Po ponad roku matka odzyskała syna, który został uprowadzony i wywieziony przez ojca na Dominikanę. Mężczyzna został zatrzymany w Monachium - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.
 • Francja celem islamskich terrorystów z Afryki?
  Francja jest od kilku miesięcy obiektem ataku terrorystów w krajach afrykańskiego Sahelu - podkreśla w poniedziałek "Le Figaro", komentując zamordowanie dwóch Francuzów w Nigrze. Pisze o nowej strategii Paryża, polegającej na zbrojnym odbijaniu zakładników.
 • Szaleniec w siedzibie telewizji. Ma zakładnika
  Pojawienie się wyposażonego w broń palną mężczyzny azjatyckiego pochodzenia, który według policji może mieć przytroczony do ciała materiał wybuchowy, spowodowało w środę ewakuację siedziby telewizji Discovery Channel pod Waszyngtonem - poinformowała lokalna policja.
 • Zleciła porwanie, by nie oddać córki ojcu
  Policjanci z Pabianic (Łódzkie) zatrzymali czworo porywaczy dwuletniej dziewczynki, w tym jej matkę, inicjatorkę uprowadzenia; kobieta nie mogła się pogodzić z decyzją sądu, że córka ma być pod opieką ojca. Całej czwórce grozi do 3 lat więzienia. Dwulatka cała i zdrowa wróciła do ojca.