• Indyjski żołnierz
  Indyjscy celnicy udaremnili w weekend największą w historii kraju próbę przemytu heroiny. Skonfiskowano 532 kg tego narkotyku o szacunkowej wartości 390 mln dolarów. Heroinę znaleziono w ciężarówce przewożącej worki soli z Pakistanu do Amritsaru w Pendżabie.
 • Celnicy przechwycili miliony papierosów bez akcyzy
  Straż graniczna i służba celna przechwyciły 3 miliony sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej - poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Galon. Towar znajdował się w ciężarówce.
 • Wysłali kokainę w... papierze
  Prawie 1,5 kg kartek papieru nasączonego kokainą znaleźli poznańscy celnicy w paczce nadanej w Buenos Aires w Argentynie - poinformował Witold Lisicki z Departamentu Służby Celnej Ministerstwa Finansów.
 • Aresztowani za próbę przejęcia 26 mln sztuk papierosów
  Krakowska prokuratura postawiła zarzuty trzem mężczyznom, którzy posługując się sfałszowanymi dokumentami, próbowali przejąć transport 26 mln sztuk papierosów z Turcji. Decyzją sądu dwaj zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
 • Zatrzymana na Okęciu kobieta przewoziła 2 kg kokainy o wartości 1,5 mln złotych
  2 kg kokainy o szacunkowej czarnorynkowej wartości 1,5 mln zł ukryła w bieliźnie i butach 29-letnia kobieta, która wracała samolotem z Zurichu. Zatrzymała ją na warszawskim lotnisku im. Chopina Straż Graniczna. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.
 • Policjanci zatrzymali Słowaka, w którego aucie znaleziono 70 tysięcy sztuk papierosów
  Obywatela Słowacji, przewożącego 70 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zatrzymali policjanci z radomskiej drogówki - poinformował PAP w sobotę oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu asp. Andrzej Lewicki.
 • 43 tysiące paczek papierosów przejęli - tylko w jednym busie - celnicy
  Policjanci, celnicy i straż graniczna w niewielkiej miejscowości pod Elblągiem zatrzymali busa, którym przewożono 43 tys. paczek rosyjskich papierosów o czarnorynkowej wartości ponad 300 tys. zł. Zatrzymanie zbiegło się z początkiem akcji "Nie przemycaj".
 • Celnicy skonfiskowali 31 tysięcy paczek papierosów
  Celnicy z Piotrkowa Trybunalskiego znaleźli w Radomsku (Łódzkie) ponad 31 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu. Skarb Państwa mógł stracić ponad 300 tys. zł - poinformowała w poniedziałek PAP Anna Ludkowska z łódzkiej izby celnej.
 • Kaucja za przemytnika-rekordzistę wyniosła aż 100 tysięcy złotych
  Zarzut przemytu znacznej wartości postawiła Prokuratura Rejonowa w Suwałkach 41-letniemu Polakowi, kierowcy ciężarówki, w której celnicy znaleźli 614,5 tys. paczek papierosów. Tymczasem - po wpłaceniu 100 tys. zł poręczenia majątkowego - mężczyzna opuścił areszt.
 • Zakazana "wałówka". Przemycali narkotyki w bigosie i pulpetach
  15 osób oskarżonych m.in. o udział w grupie przestępczej handlującej na dużą skalę narkotykami, stanie przed łódzkim sądem. Według śledczych dwaj bracia - prawnik i lekarz - przemycali narkotyki do Wielkiej Brytanii m.in. w bigosie i pulpetach.