• Mapa przemocy wobec dzieci
  Gwałtownie rośnie liczba zabójstw, których ofiarami padają małoletni. W 2013 roku było ich 29, o 100 proc. więcej niż rok wcześniej. Najwięcej przestępstw jest na zamożnym i wolnym od bezrobocia Śląsku. Zobacz MAPĘ PRZEMOCY wobec dzieci w Polsce. 
 • Policyjna kamizelka odblaskowa
  Anna L., radna z Pisza, która dostała się do samorządu z list PO, usłyszała zarzuty rozboju i kradzieży. Razem z czterema mężczyznami napadła na swojego męża. Grozi jej 12 lat więzienia
 • Policyjny kogut, zdjęcie ilustracyjne
  Dramatyczny pościg za bandytami w Krakowie. Przestępcy napadli na samochód, pobili kierowcę i zniszczyli auto. Policja użyła śmigłowców do wytropienia bandytów. Jednemu z napastników udało się uciec - przepłynął wpław Wisłę i zniknął.
 • Policja zatrzymała bandytów
  Napaść na ekipę Telewizji Polsat może drogo kosztować bandytów. Prokuratura badająca sprawę niedzielnego pobicia pracownika Polsatu nie wyklucza rozszerzenia zarzutów wobec sprawców - poinformowała we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.
 • Napad na bank. Policjanci postrzelili przechodnia
  To były sceny jak z gangsterskiego filmu. Bandyta, który napadł na bank próbował uciec przed policją. Staranował kilka radiowozów, a mundurowi użyli broni. Kule trafiły jednak przypadkowego przechodnia.
 • Policjanci zatrzymali pseudokibiców. Handlowali narkotykami
  Policjanci z CBŚ zatrzymali pięciu gangsterów - pseudokibiców, związanych z jednym z toruńskich klubów. Handlowali narkotykami i wymuszali haracze.
 • Sąd skazał bandytów z Białegostoku na 10 do 13 lat więzienia
  Na kary 10, 12 i 13 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Apelacyjny w Białymstoku trzech mężczyzn oskarżonych o napady na kantory w mieście i rabunek w sumie ponad 400 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.
 • Napastnik zadał kwiaciarce 20 ciosów nożem
  Przed łódzkim sądem okręgowym rozpoczął się w czwartek proces 32-letniego Pawła H. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa kwiaciarki ze Skierniewic. Mężczyzna najpierw zamówił trzy róże, a potem zaatakował kobietę nożem. Zadał jej 20 ciosów.
 • Rabusie weszli na stację paliw uzbrojeni w noże kuchenne
  Do 15 lat więzienia grozi dwóch młodym mężczyznom oskarżonym o napad rabunkowy na stację paliw w Dynowie (Podkarpackie). Napastnicy grozili pracownikowi nożem i zmusili do wydania pieniędzy. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.
 • Rabusie z Kielc wycofali się przed sądem z części złożonych w śledztwie zeznań
  W kieleckim Sądzie Okręgowym rozpoczął się w piątek proces dwóch mężczyzn, oskarżonych o napady z bronią na sklepy w Kielcach. 28-latkowie przyznali się do zarzucanych czynów, ale podczas rozprawy zaprzeczali części składanych w śledztwie wyjaśnień.