• Karabinierzy
  Koło Werony na północy Włoch 44-letnia Polka była przez dwa tygodnie przetrzymywana w skrzyni na owoce przez swego pracodawcę i kochanka, właściciela gospodarstwa rolnego - podała lokalna prasa. Mężczyznę, oskarżonego także o tortury, aresztowano w czwartek.
 • Kajdanki
  Włoska policja dopadła milionera zwanego "królem detergentów". Mężczyzna nie tylko sprzedawał i produkował środki czystoości. jego zasoby pomagały cosa nostrze wyprać pieniądze z handlu narkotykami. władze skonfiskowały majątek o wartości 450 milionów euro.
 • Tory kolejowe
  Budowa kolei dużych prędkości Turyn-Lyon może stać się "żyłą złota" dla włoskich mafii - ostrzega autor bestsellera "Gomorra", Roberto Saviano. Pisarz zaapelował do włoskiego rządu, by nie dopuścił do tego, aby gangi przejęły kontrolę nad tą inwestycją.
 • We Włoszech mężczyzna, któremu odebrano prawo jazdy, wolał, aby samochód prowadził jego syn. Kłopot jednak w tym, że ma on dwa lata. Samochód z pasażerem bez prawa jazdy i malcem za kierownicą zatrzymali karabinierzy.
 • Czarownik okazał się zabójcą
  Przebrany za czarownika uczestnik maskarady z okazji Halloween w Neapolu okazał się najprawdziwszym zabójcą: zastrzelił jedną osobę, a dwie inne poważnie ranił - podała we wtorek miejscowa policja, która podejrzewa mafijne porachunki.
 • Mafiny majątek oszacowano na 450 milionów euro
  Włoska policja zajęła w czwartek majątek sycylijskiej mafii o wartości 450 milionów euro - podały media. Dobra te należały do członków dwóch rodzin cosa nostry.
 • Arcybiskup Neapolu odmawia mafiosom kościelnych pochówków oraz bycia chrzestnym i świadkiem na ślubie
  Arcybiskup Neapolu kardynał Crescenzio Sepe powtórzył stanowczy sprzeciw wobec urządzania uroczystości żałobnych mafiosów w kościele oraz wybierania gangsterów na rodziców chrzestnych i świadków ślubu.
 • Oszust sprzedawał "bilety" na beatyfikację Jana Pawła II za 166 euro plus VAT
  Włoska policja wykryła sprzedaż rzekomych biletów na beatyfikację Jana Pawła II - podała w piątek agencja ANSA. Karty wstępu w cenie 166 euro plus VAT sprzedawał amerykański obywatel, mieszkający koło Rzymu.
 • Ojciec bliźniaczek ze Szwajcarii: Zabiłem dziewczynki
  Ojciec uprowadzonych 6-letnich bliźniaczek w liście przyznał się do zamordowania dziewczynek - poinformowała w piątek szwajcarska policja, potwierdzając doniesienia prasy. Od ponad tygodnia policja ze Szwajcarii, Francji i Włoch poszukuje dziewczynek.
 • 50 miliardów euro ukryli przed fiskusem obywatele Włoch
  Oszustwa podatkowe na sumę 50 miliardów euro wykryła w zeszłym roku włoska Gwardia Finansowa - poinformowano w ogłoszonym w poniedziałek raporcie. To o 46 procent więcej niż w 2009 roku.