• Gorączka
  Gorączka nie występuje obecnie już u ok. 80 proc. chorujących na grypę - powiedział prof. Wiesław Kozak z UMK w Toruniu, zajmujący się badaniem gorączki już od kilkudziesięciu lat. Dodał, że powstrzymując wysoką temperaturę znacząco wydłużamy czas groźnej infekcji wirusowej.
 • Wirusy
  Chociaż jest ciepło i słonecznie, coraz więcej osób choruje. Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Oświaty Zdrowotnej profesor Adam Antczak wyjaśnia, że to naturalne o tej porze roku.
 • To, jak przechodzisz grypę, zależy od genów?
  Nawet najzwyklejsze przeziębienie przechodzisz tak jakby to była dżuma? Grypa rozkłada cię na wiele dni? Badania naukowców sugerują, że to może być wina genów.
 • Odpowiednia dieta uchroni cię przed grypą
  Sezon grypowy w pełni. Co robisz, aby ustrzec się przed zachorowaniem? Częściej niż zwykle myjesz ręce? Świetnie. Unikasz spotkań z zakatarzonymi i kaszlącymi? Bardzo dobrze. Zaszczepiłeś się? Rewelacyjnie. Zmieniłeś dietę? Nie? Oj, niedobrze!
 • Podczas przeziębienia warto stosować leki OTC
  Statystycznie każdy z nas przechodzi przeziębienie i grypę średnio 200 razy w życiu, a czas trwania objawów tych schorzeń wynosi około trzy lata. Warto więc wiedzieć, jak je leczyć. I dlaczego nadużywanie antybiotyków jest szkodliwe.