Najwyższy irański przywódca duchowo-polityczny Ali Chamenei powtórzył w niedzielę, że Iran nie ulegnie presji wywieranej przed wieloletniego wroga - USA, a prowadzenie rozmów z Waszyngtonem nie rozwiąże problemów Teheranu i ich nie będzie.
Dorota Wellman nie należy do gwiazd, które chwalą się w mediach społecznościowych swoim kolorowym, idealnym życiem. Dziennikarka twierdzi, że nie lubi takiej hipokryzji.
Wydaje się, że siostra lidera Korei Płn. Kim Dzong Una, Kim Jo Dzong, awansowała na "szczebel przywódczy" i jest obecnie na poziomie zbliżonym do Czhwe Riong He, określanego jako numer dwa w krajowej polityce - ocenił we wtorek południowokoreański wywiad.
W dzisiejszym świecie chory przywódca błyskawicznie traci autorytet, bo ludzie przestają wierzyć, iż udźwignie rządzenie państwem. To wystarcza, by miał powód do ukrywania swych słabości tak długo, jak to tylko możliwe.
Zawsze około 12 maja – w rocznicę przewrotu majowego marszałka
Piłsudskiego z 1926 r. – ożywiają się zwolennicy "silnej ręki". Historia
ma, podobno, uzasadniać pogląd, że brak silnej władzy z zasady szkodzi.
Czyżby?
Chińskie władze oficjalnie potwierdziły wizytę przywódcy Korei Północnej w Pekinie. Jak poinformowała w środę chińska agencja prasowa Xinhua, Kim Dzong Un gościł w stolicy Chin od niedzieli do środy.
Były prezydent w Radiu ZET odpowiadał m.in. na pytanie, czy Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer są w stanie porwać Polaków do głosowania masowego na opozycję.
Opublikowane w Rosji trzytomowe dzienniki Leonida Breżniewa są, zdaniem dr. Pawła Kowala, rozczarowujące jako źródło historyczne. "Lakoniczne, nieregularne zapiski, kwitujące najważniejsze wydarzenia króciutkim wzmiankami" - tak mówił o nich podczas wtorkowej debaty.
Yeonmi Park urodziła się i wychowała w Korei Północnej. Głód, bieda i bezgraniczne posłuszeństwo przywódcy były dla niej niej nieodzownymi elementami życia. Kiedy jako nastolatka wraz z matką postanowiła uciec z ojczystego kraju, przekonała się że świat może wyglądać inaczej.