• Mężczyzna ma problem
  Czy depresja u mężczyzn inaczej się objawia? Jak ją rozpoznać?
 • Księżniczka Latifa / screen
  Dubajska księżniczka Latifa, która usiłowała uciec z emiratu przed swoim ojcem - władcą Dubaju szejkiem Muhammadem ibn Raszidem al-Maktumem - jest "rozstrojona", ale rodzina dobrze ją traktuje - ogłosiła w czwartek b. komisarz ONZ ds. praw człowieka Mary Robinson.
 • Kobieta ma problem
  Widoczne są pierwsze pozytywne efekty pilotażu centrów zdrowia psychicznego – ocenili uczestnicy konferencji o Narodowym programie ochrony zdrowia psychicznego. Wskazywali, że opieka środowiskowa jest korzystniejsza dla pacjentów i pozwala zmniejszyć liczbę hospitalizacji.
 • Smutna kobieta przy stole
  Dlaczego niektórych dotyka przedświąteczny dół emocjonalny? Czym może być spowodowany?
 • Obraz tomografii mózgu
  W naszym kraju jedynie w niewielkim stopniu wykorzystuje się dostępne i refundowane najnowsze metody skutecznego leczenia schizofrenii – alarmowali w środę przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego podczas śniadania prasowego w Warszawie. Profesor Przemysław Bieńkowski z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego przekonuje, że u osób z objawami schizofrenii, szczególnie u ludzi młodych, należy szybko wprowadzić intensywne leczenie. – Może ono uchronić przed dalszym rozwojem niszczącej tkankę mózgową choroby, która postępuje wraz z każdą psychozą – mówi.
 • Problemy psychiczne i behawioralne dzieci i młodzieży. Pomagają Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego
  Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz centra dla dorosłych to miejsca, gdzie osoby w kryzysie uzyskują pomoc lekarską i terapeutyczną, nie tracąc wsparcia bliskich - akcentowali w środę przedstawiciele resortów zdrowia oraz inwestycji. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz wiceminister zdrowia Zbigniew Król odwiedzili Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży na warszawskich Bielanach. "Dane pokazują, że co piąty nastolatek w Polsce ma problemy psychiczne lub behawioralne" - podkreślał Kwieciński.
 • Ludzie przechodzą przez ulicę
  Seryjni mordercy często mają zaburzoną osobowość i przejawiają zachowania patologiczne, ale jednak na co dzień nie rzucają się w oczy. Okazuje się, że aspekt psychologiczny mordercy jest dla nas bardzo interesujący. Co musi zadziać się w umyśle seryjnego mordercy, że dopuszcza się zbrodni? Jak go rozpoznać?
 • Stres
  Jak wygląda opieka psychiatryczna dzieci i młodzieży w Polsce?
 • Młody chłopak ma problem
  Z czego wynika tak duża liczba samobójstw wśród nieletnich? Na co zwrócić uwagę w zachowaniu dziecka?
 • Nastolatek ma problem, depresję
  Problem samobójstw jest globalny, niezależny od miejsca zamieszkania. Nie ma jeden prostej odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie odbierają sobie życie, bo to zjawisko złożone – podkreślali eksperci podczas debaty "Jak zapobiegać samobójstwom?".