• Smutna nastolatka
  Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w nowym systemie ma zacząć funkcjonować od stycznia przyszłego roku – poinformował wiceminister zdrowia Zbigniew Król.
 • Mama i niemowlę
  Bycie rodzicem to zadanie niezwykle odpowiedzialne. Wychowanie malucha na dobrego i mądrego człowieka, który będzie potrafił prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, jest sztuką. Znamy sposób, by temu wyzwaniu sprostać. Rodzicielstwo bliskości to styl wychowania i filozofia, które sprzyjają społecznemu i emocjonalnemu rozwojowi dziecka oraz tworzą silne relacje między nim a rodzicami. Jednym z elementów budujących i wzmacniających te więzy jest masaż, który mama lub tata powinien wykonywać regularnie.
 • Dziecko gra
  Tablet, komputer, smartfon – współczesne dzieci bez problemu potrafią obsługiwać te sprzęty. Wiele maluchów doskonale odnajduje się też w wielkim świecie Internetu. Pamiętajmy jednak, że wirtualna rzeczywistość może być tak samo niebezpieczna jak realne życie. Dlatego też powinniśmy odpowiednio przygotować dziecko do surfowania po sieci. W jaki sposób to zrobić?
 • Rodzice z niemowlęciem
  Psychologowie ostrzegają przed nadmierną opiekuńczością wobec dzieci, bo to może poważnie utrudnić im osiągnięcie samodzielności w dorosłym życiu.
 • Anna Samusionek
  Anna Samusionek, której córka, na skutek konfliktu rodziców, wciąż przebywa w domu dziecka, nosi się z zamiarem napisania książki. Aktorka twierdzi, że interesują ją tematy psychologiczne.
 • Koszmar
  Nikt nie lubi koszmarów, zwłaszcza małe dzieci. Tymczasem mogą być one cenną wskazówką i zwiastować problemy ze zdrowiem. Lekarze tłumaczą, kiedy nie wolno bagatelizować złych snów.
 • Dziecko, które ogląda za dużo TV, gorzej się rozwija
  Zachowania agresywne i kiepski rozwój fizyczny oraz intelektualny grożą dzieciom, które pasjami oglądają telewizję. Pasjami, czyli dłużej niż dwie godziny dziennie - wynika z najnowszych badań.
 • Dziecko
  Obowiązek szkolny jest trudny nie tylko dla sześciolatków, ale i dla siedmiolatków, które mogą mieć problemy z przystosowaniem się do nauki w klasie. Głównym problemem maluchów, które rozpoczynają naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, jest niedojrzałość emocjonalna.
 • Liczba dzieci z autyzmem rośnie lawinowo
  W Polsce potrzebny jest system opieki i pomocy osobom z autyzmem - wynika z debaty zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim. Z przedstawicielami organizacji, rodzinami z dziećmi i ekspertami spotkała się małżonka prezydenta Anna Komorowska.
 • Coraz więce dzieci cierpi na depresję
  Ponad milion Polaków ma zaburzenia depresyjne. Chorują także dzieci. Według Ministerstwa Zdrowia co dziesiąty młody człowiek wymaga pomocy specjalisty. Wśród najmłodszych przybywa samobójców. Co sprawia, że dzieci nie radzą sobie z presją i stresem?