• Depresja
  Choć jest to problem częstszy niż na przykład cukrzyca ciążowa, to testy przesiewowe są ciągle w Polsce rzadko stosowane, a problem bywa bagatelizowany – podkreśla psycholog Ewa Borodo-Jaskólska. Jak dodaje, depresja poporodowa dotyka od 10 do 15 procent matek.
 • Problem z ego
  Czy to możliwe, aby osoba z którą aktualnie się spotkasz, lub którą darzysz uczuciami była socjopatą? Bardziej niż ci się wydaje! Według najnowszych badań, 1 na 25 Amerykanów jest dotknięty socjopatią. Zobacz jak ją rozpoznać!
 • Randka
  To, które kobiety podobają się mężczyznom zależy od wielu czynników - teraz okazuje się że także od stanu zdrowia danego narodu. Zaskakujące eksperymenty przeprowadziła polska badaczka z fińskiego Uniwersytetu w Turku, Urszula Marcinkowska.
 • Singiel
  Człowiek jest istotną stadną – jednak coraz częściej wybiera samotne życie. Z badań wynika, że już ponad ¼ Polaków prowadzi życie w pojedynkę. Nastawieni na spełnianie ambicji zawodowych, w pogoni za pieniądzem – zatracamy siebie oraz kontakty z innymi. Umyka także potrzeba stałego związku, słabiej dzielimy się sobą i swoim czasem. Czy coraz mniej skłonni do kompromisów, skupieni na pracy – jesteśmy jeszcze w stanie umknąć samotności?
 • Kobiety chętniej wymieniłyby seks na dobry obiad przygotowany przez partnera
  Jeśli chcesz zrobić kobiecie wielką przyjemność, nie zabieraj jej do sypialni (nawet gdy jesteś rewelacyjny w łóżku) ani nie idź do kwiaciarni (ona wcale nie oczekuje bukietu). Najlepiej będzie, jeśli skierujesz swoje kroki do kuchni.
 • Ciekawość, przełamywanie tabu a może chęć podpatrzenia męskiego świata? Co sprawia, że coraz więcej kobiet odwiedza kluby ze striptizem?
 • Podczas, gdy mężczyźni mają tendencję do zawyżania liczby swoich seksualnych partnerek, kobiety są bardziej skłonne zaniżać ilość swoich łóżkowych doświadczeń. Z czego wynika ta różnica?
 • Lubisz sama wszystkiego dopilnować i cały dom jest na Twojej głowie? Uważaj, naukowcy twierdzą, że kobiety, które przejmują na siebie ciężar prowadzenia domu, płacą za to cenę w sypialni.
 • Seks na pierwszej randce? Czemu nie. Choć kiedyś taka otwartość kobiet na seksualne doświadczenia była nie do przyjęcia, dziś staje się coraz bardziej powszechna i akceptowalna. Stajemy się coraz łatwiejsze, ponieważ boimy się, że bardziej uległe kobiety odbiją nam partnera - podaje portal Papilot.pl
 • Dlaczego kobiety kochają obgadywać swoich mężczyzn?
  Kobiety, podczas babskich rozmów poruszają wiele tematów, jednak dominującym wśród nich jest jeden. Praca, dzieci, ciuchy, filmy i książki najczęściej stanowią tylko przerywnik w niekończących się dyskusjach na temat facetów, z których znaczna część to wzajemne wyliczanie wad partnerów. Dlaczego kobiety tak uwielbiają obgadywać swoich mężczyzn w gronie koleżanek? Naukowcy mają pewną teorię.