• Kobieta ma problem
  Sytuacje stresowe, działania pod presją czasu, czy naciski z zewnątrz to tylko niektóre przykłady czynników wywołujących tzw. „wykolejacze kariery”. Takie zachowania mogą osłabić wydajność i bezpośrednio wpływać na to jak się pracuje, a nawet jak potoczy się cała kariera zawodowa. Czy da się je zdiagnozować?
 • Wraz z przybieraniem na wadze zmienia się osobowość
  Nerwowość, obniżenie pewności siebie i brak silnej woli - to tylko niektóre pochodne przybrania na wadze. Jak wskazują naukowcy, nadwaga nie tylko negatywnie wpływa na sylwetkę, ale również na osobowość.
 • Skromność cechuje osoby, które chętnie pomagają innym
  Dlaczego niektórzy chętnie garną się do pomocy innym, zaś niektórzy myślą tylko o sobie? Naukowcy postanowili się temu przyjrzeć i wzięli pod lupę cechy osobowości. Czy wyniki ich badań zaskakują?
 • Życie bez słodyczy z pewnością nie byłoby takie piękne. Kostka aksamitnej czekolady nie tylko dostarcza rozkoszy naszemu podniebieniu, ale potrafi również skutecznie poprawić nasze samopoczucie. Jak podaje DailyMail, naukowcy dowiedli właśnie, że istnieje pewna zależność pomiędzy zamiłowaniem do słodyczy a takimi cechami osobowości, jak gotowość do pomagania innym i przyjacielskie nastawienie.
 • Prawdziwe piękno bije z naszego wnętrza i nie jest to jedynie pusty slogan. Naukowcy udowodnili, że na naszą atrakcyjność wpływa nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również, a może przede wszystkim to, jakimi jesteśmy ludźmi.
 • Jak rozpoznać współczesnego don juana?
  Czy we współczesnym świecie możemy spotkać, wykreowaną przez Lorda Byrona postać Don Juana? Psychologowie twierdzą, że tak. Być może nie będzie tak czarujący, jak Johnny Depp w słynnym filmie Jeremyego Levena, ale z pewnością będzie nałogowo uwodził kobiety i zmieniał seksualne partnerki, jak przysłowiowe rękawiczki. Oto krótki przewodnik, jak rozpoznać współczesnego don juana.