• Przygnębiona kobieta
  Wypalenie zawodowe może dotknąć prawie każdego, jednak najczęściej jego negatywne skutki odczuwają pracownicy najbardziej zaangażowani. Z jednej strony wysoka motywacja jest zjawiskiem bardzo pożądanym, z drugiej – źle, jeśli praca staje się jedynym wyznacznikiem zadowolenia z życia.
 • Praca w domu
  U większości Polaków granice między życiem prywatnym a zawodowym się zacierają. Prawie połowa zauważa to także w swoim życiu – wynika z raportu Gumtree „Aktywni + Praca w życiu, życie w pracy”. Zjawisko work-life integration nie jest już marginalne – co trzecia osoba jest zwolennikiem pełnej integracji życia zawodowego z prywatnym. Wpływ na to mają przede wszystkim nowe technologie i social media – w trakcie pracy rozmawiamy z rodziną i robimy zakupy. Podczas czasu wolnego – odbieramy służbowe e-maile i telefony.
 • Zestresowana kobieta
  "Gbur będzie odchodził do lamusa, dlatego że na szczęście mamy rynek pracownika – managerowi, któremu wszyscy odchodzą z zespołu, coraz częściej będzie udzielana informacja, żeby zmienił swoje zachowanie. Bo jak nie, to "będzie się rozwijał poza strukturami organizacji", jak to się ładnie mówi w korporacyjnym języku" - o znaczeniu kompetencji miękkich w rozmowie z Dziennik.pl mówi Magdalena Łużniak-Piecha, psycholog biznesu z Uniwersytetu SWPS.
 • Szef
  Bez względu na branżę i grupę społeczną niemal każdy nowy szef szybko zapomina, jak wygląda świat poza jego gabinetem.
 • Kiedy warto poważnie pomysleć o zmianie pracy?
  Obciążone codziennymi obowiązkami, często nie zauważamy lub nie chcemy zauważać, że dla własnego dobra powinnyśmy powziąć decyzję o zmianach na obranej ścieżce kariery zawodowej. Takie kroki szczególnie ciężko podjąć, gdy zatrudnienie wydaje się stabilne, a pensja nie najgorsza. Czasami jednak naprawdę warto - szczególnie, gdy ciało i ludzie dookoła dają nam znać, że coś niedobrego jest na rzeczy...
 • Depresja
  Kobiety na wysokich stanowiskach mają częściej objawy depresji niż mężczyźni zajmujący podobne pozycje. Do takich wniosków doszli amerykańscy naukowcy po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań.
 • Pracoholizm to groźna choroba
  Tak jak każde uzależnienie, stopniowo wyniszcza człowieka fizycznie i psychicznie. Mowa o pracoholizmie. 12 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Pracoholików, który ma na celu zwiększenie świadomości na temat tej choroby.
 • Głosowanie
  Wzięłam udział w teście psychometrycznym. A ponieważ nie przewidywał rekrutacji na stanowiska dziennikarskie lub pokrewne, zdecydowałam się wypełnić test dla sprzedawców. Czas odpowiedzi na ponad setkę pytań zajmuje około pół godziny. Wynik? Szansa, że odniosę sukces w tym zawodzie wynosi 20 proc. Beznadziejnie.
 • Kobieta przy biurku
  Syndrom wypalenia zawodowego to stan pojawiający się na skutek przepracowania. Związany jest z życiem w przewlekłym stresie i dotyka najczęściej osób, których praca wymaga intensywnych kontaktów z ludźmi. Najczęściej syndrom ten występuje u lekarzy, pielęgniarek, adwokatów, policjantów oraz nauczycieli. Problem może dotyczyć także rodziny osób przewlekle chorych.
 • Co sprzyja pracoholizmowi?
  Brytyjscy badacze sugerują, że bycie perfekcjonistą oraz wysoka motywacja do pracy bezpośrednio przyczyniają się do tego, że stajemy się pracoholikami.